Patrick Pouyanné został prezesem koncernu Total

6
Patrick Pouyanné został prezesem koncernu Total
Rada dyrektorów francuskiego koncernu naftowego Total wybrała na stanowisko dyrektora zarządzającego i prezesa komitetu zarządzającego Patricka Pouyanné. Zastąpił on na tym stanowisku Christophe’a de Margerie, który zginął w wypadku na lotnisku w Moskwie.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Patrick Pouyanné został prezesem koncernu Total

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Piotr Apanowicz)

wnp.pl

23 paź 2014 11:05


Rada dyrektorów Totala zebrała się 22 października br. w Paryżu przede wszystkim po to, żeby złożyć hołd tragicznie zmarłemu szefowi koncernu, pracującemu w grupie Total od 1974 roku, a na stanowisku dyrektora zarządzającego od lutego 2007 roku.

Czytaj też: Nowy prezes Tesco: Zauważyłem niskie morale swoich pracowników

Jednocześnie rada, zgodnie z rekomendacjami komitetu zarządzania i etyki koncernu, podjęła dwie jednogłośne decyzje: powołała Thierry’ego Desmarest, dotychczasowego członka rady i jej honorowego przewodniczącego, na stanowisko przewodniczącego rady dyrektorów, a także Patricka Pouyanné na stanowisko dyrektora zarządzającego (CEO) koncernu i prezesa jego komitetu zarządzającego.

Do tej pory Patrick Pouyanné był członkiem komitetu zarządzającego firmy Total i szefem segmentu rafinerii i chemii.

Czytaj też: Wróblewski: Nieomylny, niemal święty prezes budzi strach wśród pracowników

Rada poinformowała jednocześnie, że Thierry Desmarest będzie przewodniczącym rady dyrektorów jedynie do końca 2015 roku, w związku z obowiązującym w grupie limitem wieku. Następnie oba stanowiska zostaną połączone i również funkcję przewodniczącego rady dyrektorów obejmie Patrick Pouyanné.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.