PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Orlen ma radę nadzorczą nowej kadencji

  • Autor: PAP/JP
  • 25 maj 2022 17:02

Zwyczajne Walne Zgromadzenie (ZWZ) PKN Orlen wybrało radę nadzorczą nowej kadencji. Znaleźli się w niej dotychczas tam zasiadający, w tym przewodniczący Wojciech Jasiński.

Orlen ma radę nadzorczą nowej kadencji
Przewodniczącym rady nadzorczej Orlenu pozostał Wojciech Jasiński (fot. mat. pras.)
REKLAMA

ZWZ PKN Orlen obradowało w środę w Domu Technika w Płocku. Akcjonariusze zatwierdzili m.in. sprawozdanie zarządu za 2021 r. z działalności zarówno spółki, jak i Grupy Orlen. Udzielili też absolutorium za 2021 r. zarządowi płockiego koncernu oraz radzie nadzorczej mijającej kadencji.

Podczas środowego ZWZ PKN Orlen akcjonariusze wybrali członków rady nadzorczej na nową kadencję. W radzie znaleźli się dotychczas tam zasiadający, w tym jej przewodniczący Wojciech Jasiński, b. prezes płockiego koncernu w latach 2015-2018, a wcześniej minister Skarbu Państwa w latach 2006-2007. ZWZ PKN Orlen ustaliło, na wniosek Skarbu Państwa, że rada nadzorcza spółki w nowej kadencji będzie miała, jak dotychczas, 10-osobowy skład. Do rady, również na wniosek Skarbu Państwa, akcjonariusze wybrali na nową kadencję 9 osób, zgodnie ze statutem płockiego koncernu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po środowej decyzji ZWZ PKN Orlen w radzie nadzorczej spółki, wraz z jej przewodniczącym Wojciechem Jasińskim ponownie znaleźli się też: Andrzej Szumański, Anna Wójcik, Andrzej Kapała, Roman Kusz, Anna Sakowicz-Kacz, Barbara Jarzembowska, Michał Klimaszewski i Jadwiga Lesisz.

Zgodnie ze statutem PKN Orlen skład rady nadzorczej może liczyć od 6-10 członków wraz z przewodniczącym. Jej kadencja jest wspólna i kończy się z dniem odbycia ZWZ zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za drugi pełny rok obrotowy kadencji. Oznacza to, że dotychczasowa kadencja rady nadzorczej, która rozpoczęła się 14 czerwca 2019 r., zakończyła się wraz z obecnym ZWZ, które zatwierdziło sprawozdanie finansowe spółki za 2021 r.

Według statutu PKN Orlen Walne Zgromadzenie powołuje wszystkich członków rady nadzorczej tej spółki za wyjątkiem jednego, powoływanego przez Skarb Państwa, który reprezentuje podmiot uprawniony do wykonywania praw z akcji należących do Skarbu Państwa.

Przed głosowaniem nad aktualnym składem rady nadzorczej ZWZ PKN Orlen udzieliło absolutorium za 2021 r. wszystkim członkom rady dotychczasowej kadencji, w tym jej szefowi Wojciechowi Jasińskiemu, a także wszystkim członkom zarządu, w tym prezesowi Danielowi Obajtkowi.

W środowym posiedzeniu ZWZ PKN Orlen brało udział 552 akcjonariuszy uprawnionych do ponad 65,07 proc. akcji spółki.

Z danych publikowanych przez PKN Orlen wynika, że Skarb Państwa posiada w spółce 27,52 proc. akcji, Nationale-Nederlanden OFE - 7,34 proc., Aviva OFE Aviva Santander - 6,29 proc., a pozostali akcjonariusze - w tym instytucjonalni i indywidualni - 58,85 proc. akcji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Orlen ma radę nadzorczą nowej kadencji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA