Olsztyn, policja: Tomasz Klimek nowym komendantem wojewódzkim

Minister spraw wewnętrznych i administracji na wniosek komendanta głównego policji powołał insp. Tomasza Klimka dotychczasowego komendanta powiatowego policji w Mrągowie na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Olsztyn, policja: Tomasz Klimek nowym komendantem wojewódzkim

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

28 sty 2016 9:38


27 stycznia br.insp. Tomasz Klimek został nowym komendantem warmińsko-mazurskiej policji. Zastąpił na tym stanowisku inspektora Marka Walczaka, który tę funkcję pełnił przez ostatnie 9 miesięcy.

Nowy komendant warmińsko-mazurskiej policji insp. Tomasz Klimek służbę w resorcie rozpoczął w 1991 roku w komendzie rejonowej policji w Mrągowie. Początkowo związany ze służbą prewencyjną, od 1995 roku pracował w służbie kryminalnej.

Insp. Klimek od 2003 r. zajmuje w policji stanowiska kierownicze. I tak, od 2006 r. pełnił służbę na stanowisku komendanta komisariatu policji w Biskupcu, od 2007 r. komendanta powiatowego policji w Ostródzie i od listopada 2010 r. do tej pory – komendanta powiatowego policji w Mrągowie.

Nowo powołany komendant wojewódzki policji w Olsztynie ma 46 lat. Jest żonaty. Ma dwoje dzieci. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył także studia o kierunku administracja na Uniwersytecie w Białymstoku. W wolnych chwilach zgłębia tajniki archeologii śródziemnomorskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.