Oliver Blume nowym prezesem Porsche

Rada nadzorcza Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG mianowała nowego prezesa zarządu producenta sportowych aut. Z dniem 1 października stery w firmie przejął 47-letni Oliver Blume.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oliver Blume nowym prezesem Porsche

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

4 paź 2015 18:09


Blume zastępuje Matthiasa Müllera, którego rada nadzorcza Volkswagen AG powołała na nowego prezesa koncernu z Wolfsburga. Swoją drogą, mija dokładnie 5 lat, odkąd Müller odszedł z Volkswagena, by zostać dyrektorem generalnym Porsche AG.

Kolejną nowo mianowaną osobą jest Detlev von Platen, który 1 listopada zostanie członkiem zarządu Porsche ds. sprzedaży i marketingu. Do Zuffenhausen przyjeżdża z USA, gdzie przez ponad 7 lat był szefem północnoamerykańskiego oddziału Porsche. Jego poprzednik, 55-letni Bernhard Maier, przeprowadzi się z Zuffenhausen do Mladá Boleslav w Czechach - obejmie tam stanowisko prezesa firmy Skody.

Oliver Blume przejmuje stery firmy w szczególnym czasie. W ciągu najbliższych 5 lat Porsche zainwestuje w swoje zakłady produkcyjne ponad 1,1 mld euro. Przykładowo, na terenie głównej siedziby firmy powstaną nowe zakłady produkcji nadwozi i silników, a linia montażowa w Zuffenhausen zostanie rozbudowana.

W przyszłości będą tu wytwarzane nie tylko modele 911 i Boxster. Latem 2016 r. dołączy do nich Cayman. Blume osobiście nadzorował rozległe przygotowania do wspomnianych projektów, jak również organizację ręcznej produkcji 918 Spyder oraz dalszą modernizację fabryki w Lipsku na potrzeby modeli Macan i Panamera. Od początku 2013 r. jako członek zarządu Porsche odpowiadał również za produkcję i logistykę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.