Odwołano władze parku naukowo-technologicznego w Suwałkach

Prezes i przewodniczący rady nadzorczej Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach zostali odwołani w czwartek ze stanowisk. Jak poinformował rzecznik prezydenta Suwałk Jarosław Filipowicz, obaj stracili zaufanie głównego akcjonariusza, czyli urzędu miasta.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Odwołano władze parku naukowo-technologicznego w Suwałkach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 gru 2013 9:03


Filipowicz dodał, że władze parku nie informowały głównego akcjonariusza o działaniach spółki. "Decyzje władz spółki spowodowały nieuzasadnione zwiększenie jej wydatków" - powiedział.

W czwartek odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie wspólników, które odwołało ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej Bogusława Nieszczerzewskiego, a na członka rady powołało Teresę Kamińską, biegłego rewidenta. Następnie na posiedzeniu rady nadzorczej jej członkowie odwołali prezesa Wiktora Raczkowskiego i wybrali Kamińską na prezesa zarządu. Ma ona pełnić tę funkcję przez 3 miesiące.

Na początku grudnia kilku członków rady nadzorczej złożyło doniesienie do prokuratury, w którym zarzucili władzom spółki działanie na jej szkodę. Prezes miał podpisać niekorzystną, dużo kosztowniejszą umowę na usługi prawnicze z firmą związaną z przewodniczącym rady spółki.

Park powstał w grudniu 2012 roku. Jego zadaniem jest wspieranie innowacji i stymulacja rozwoju ekonomicznego regionu Polski wschodniej. Inwestycję o wartości 67 mln zł zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.