×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Odwołano dyrektora zakładu poprawczego w Konstantynowie Łódzkim

  • Autor: PAP/AT
  • 10 sie 2017 12:45

Mariusz Wojasiński - Dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim - został odwołany przez ministra sprawiedliwości.

Odwołano dyrektora zakładu poprawczego w Konstantynowie Łódzkim
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Minister sprawiedliwości odwołał dyrektora Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim, skąd w nocy z poniedziałku (7 sierpnia) na wtorek (8 sierpnia) uciekli trzej wychowankowie.

Według informacji, minister podjął taką decyzję w wyniku czynności sprawdzających w tym zakładzie oraz stwierdzonych nieprawidłowości w sprawowaniu nadzoru przez jego dyrektora Mariusza Wojasińskiego. Został on odwołany z dniem 9 sierpnia. Obowiązki dyrektora od 10 sierpnia powierzono Katarzynie Wierzbickiej, starszemu wizytatorowi departamentu spraw rodzinnych i nieletnich MS. Ponadto biuro kontroli i audytu MS przeprowadzi kontrolę placówki

Podopieczni placówki, za pomocą różnych przedmiotów, sforsowali drzwi, po czym z pierwszego piętra - gdzie znajdowały się ich sypialnie - zbiegli na parter. Następnie wybili szybę w portierni, wyszli z budynku i po przeskoczeniu ogrodzenia uciekli.

Na miejsce skierowano policyjne patrole i psy tropiące wraz z przewodnikami. Jeden z uciekinierów - 19-latek z Łodzi - został zatrzymany ok. godz. 2 w nocy i trafił z powrotem do zakładu. Jest pełnoletni, zatem może odpowiadać jak dorosły - prawdopodobnie za przestępstwo samouwolnienia i uszkodzenia mienia.

Nadal poszukiwani są dwaj 16-latkowie, pochodzący z Łodzi i Wrocławia.

Śledztwo w sprawie ucieczki nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pabianicach. Zapowiedziała zbadanie, czy pracownicy zakładu poprawczego zachowali się prawidłowo.

Wszyscy trzej uciekinierzy znaleźli się w placówce resocjalizacyjnej głównie za przestępstwa przeciwko mieniu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Odwołano dyrektora zakładu poprawczego w Konstantynowie Łódzkim

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • robcio 2017-08-23 14:01:15

    I bardzo dobrze. Skończą się układy i lizusostwo. Dyr na niczym się nie znal. Figurant, klamczuch. Emeryci na emeryture.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA