Odwołano 230 kierowników biur regionalnych ARiMR

4 lutego odwołano 230 kierowników biur regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nie zdobyli zaufania nowej dyrektor.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Odwołano 230 kierowników biur regionalnych ARiMR

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

5 lut 2016 15:04


ARiMR potwierdza doniesienia o zmianach na stanowiskach w powiatach.

Kierownicy Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zatrudniani są na podstawie powołania, co – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – oznacza, że w każdym momencie mogą zostać powołani i odwołani z zajmowanego stanowiska.

Pracownicy Agencji nie są urzędnikami służby cywilnej w rozumieniu ustawy o służbie cywilnej. Wszelkie decyzje personalne podejmowane są na podstawie Kodeksu pracy.

– Na chwilę obecną odwołanych zostało 230 kierowników biur powiatowych ARiMR. 74 – na skutek usprawiedliwionej nieobecności – otrzyma decyzje drogą pocztową. Ich następcy będą powołani w najbliższym czasie – informuje agencja.

W nadesłanym komunikacie agencja zastrzega, że wszelkie zmiany kadrowe nie stanowią zagrożenia dla statutowych zadań ARiMR, za realizację których odpowiada prezes agencji.

W styczniu nową szefową biura regionalnego w Świętokrzyskiem została Małgorzata Erlich-Smurzyńska. Zastąpiła na tym stanowisku Magdalenę Kędzierską.

Dyrektorka ARiMR-u powiedziała Gazecie Wyborczej, że odwołani kierownicy nie zdobyli jej zaufania. Nowi szefowie biur mają zostać powołani "niezwłocznie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.