×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Obrona Terytorialna: Nowi dowódcy WOT

  • Autor: PAP/AT
  • 5 sty 2018 13:11

Tomasz Laskowski, Paweł Wiktorowicz i Artur Barański zostaną dowódcami nowych brygad Wojsk Obrony Terytorialnej, które powstaną w województwach świętokrzyskim, łódzkim i pomorskim.

Obrona Terytorialna: Nowi dowódcy WOT
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Formowanie kolejnych brygad Wojsk Obrony Terytorialnej rusza w województwach świętokrzyskim, łódzkim i pomorskim – poinformował w piątek rzecznik Dowództwa WOT ppłk Marek Pietrzak.
  • Na dowódcę 7. Pomorskiej Brygady OT wyznaczono kmdr. Tomasza Laskowskiego.
  • Dowódcą 9. Łódzkiej Brygady OT został płk Paweł Wiktorowicz.
  • 10. Świętokrzyską Brygadą OT będzie dowodził płk Artur Barański.

Jak podał rzecznik, na dowódców zostali wyznaczeni oficerowie z doświadczeniem dowódczym i sztabowym - dwóch wywodzi się z wojsk specjalnych, trzeci uczestniczył w formowaniu jednej z już funkcjonujących jednostek WOT.

Na dowódcę 7. Pomorskiej Brygady OT wyznaczono kmdr. Tomasza Laskowskiego, dotychczasowego zastępcę dowódcy Jednostki Wojskowej Formoza, absolwenta wydziału uzbrojenia i lotnictwa WAT, uczestnika misji zagranicznych, absolwenta, kursu planowania operacyjnego Joint Special Operations University w USA oraz cyklu kursów zarządzania kryzysowego w NATO School w Oberammergau. W Formozie, przed objęciem stanowiska zastępcy dowódcy, był szefem logistyki i szefem sztabu.

Czytaj tez: Macierewicz: Byli wojskowi i politycy próbują zniszczyć patriotyczny poryw

Dowództwo pomorskiej brygady OT będzie się mieścić w Gdańsku, bataliony lekkiej piechoty zostaną rozwinięte w Malborku, Słupsku i Kościerzynie.

Dowódcą 9. Łódzkiej Brygady OT został płk Paweł Wiktorowicz, komandos, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, żołnierz jednostek specjalnych. Służył w 1. Pułku Specjalnym w Lublińcu, ukończył kursy w USA i w Niemczech, w tym kurs Zielonych Beretów dla komandosów w Fort Bragg. Przez cztery lata był wychowawcą klasy mundurowej. Instruktor sportów strzeleckich. Obecnie jest szefem Oddziału Szkolenia Specjalistycznego w Dowództwie WOT.

Dowództwo 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie rozmieszczone w Łodzi, a bataliony lekkiej piechoty w Piotrkowie Trybunalskim, Łasku, Zgierzu i Skierniewicach (tymczasowo w Kutnie).

Czytaj też: Polska młodzież jest świadoma, że tylko silna armia zagwarantuje niepodległość

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Obrona Terytorialna: Nowi dowódcy WOT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA