Obowiązki komendanta głównego policji przejmuje insp. Andrzej Szymczyk

W czwartek (11 lutego) podpisane zostało odwołanie insp. Zbigniewa Maja ze stanowiska komendanta głównego policji - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, że obowiązki komendanta głównego policji przejmuje dotychczasowy pierwszy zastępca insp. Andrzej Szymczyk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Obowiązki komendanta głównego policji przejmuje insp. Andrzej Szymczyk

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 lut 2016 17:18


Insp. Maj poinformował wcześniej w czwartek, że zrezygnował ze stanowiska.

Błaszczak powiedział dziennikarzom w Sejmie, że doszedł do wniosku, że w tej sytuacji jedynym dobrym rozwiązaniem jest rekomendowanie premier Beacie Szydło odwołanie insp. Maja ze stanowiska komendanta głównego policji. Dlatego - dodał szef MSWiA - że nie może być wątpliwości co do komendanta głównego policji.

- Podpisane zostanie dzisiaj odwołanie Komendanta Głównego Policji. Sytuacja wymaga oczywiście dalszych wyjaśnień, ale decyzja, którą podjął inspektor Maj, jest decyzją uzasadnioną - powiedział Błaszczak. Dodał, że najważniejsze jest dobro służb, których zadaniem jest obrona wolności obywatelskich i bezpieczeństwa obywateli.

- Taką służbą jest policja. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona - powiedział szef MSWiA.

- Jeżeli nawet tak jest, że słyszymy o jakichś prowokacjach, to wszystko świadczy o tym, że należało te sprawę przeciąć, dlatego ta decyzja, która podjął insp. Maj jest decyzją uzasadnioną" - stwierdził Błaszczak.

Insp. Maj swoją decyzję uzasadniał prowokacją przygotowaną wobec niego przez byłych pracowników Biura Spraw Wewnętrznych, a rezygnację złożył, żeby nie obciążać całej formacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.