NWZ Mostostalu Zabrze powołało Józefa Wolskiego na członka rady nadzorczej

NWZ Mostostalu Zabrze powołało Józefa Wolskiego, prezesa Kopeksu, na członka rady nadzorczej zabrzańskiej firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

NWZ Mostostalu Zabrze powołało Józefa Wolskiego na członka rady nadzorczej

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (TE)

wnp.pl

10 kwi 2014 9:57


Wolski został powołany na wspólną trzyletnią kadencję, która kończy się z dniem odbycia ZWZ Mostostalu zatwierdzającego sprawozdanie spółki za rok obrotowy 2014.

W ten sposób walne Mostostalu uzupełniło lukę w nadzorze spółki, która powstała po tym jak niedawno rezygnację złożył Arkadiusz Śnieżko. Zrezygnował on ze stanowiska na rzecz podjęcia studiów na kierunku biznesu globalnego na Uniwersytecie Oxford w Wielkiej Brytanii.

Wcześniej w ten sposób Śnieżko uzasadniał też rezygnację z stanowiska członka zarządu w Kopeksie. W nadzorze Mostostalu Zabrze Śnieżko zasiadał od grudnia 2012 r.

Józef Wolski jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Katowicach (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), którą ukończył w 1974 r. ze specjalnością z ekonomiki przemysłu. W tym samym roku rozpoczął karierę zawodową jako kierownik w Kopalni Węgla Kamiennego Nowy Wirek w Rudzie Śląskiej,

Od końca czerwca 2013 r. Wolski jest prezesem Kopeksu, w którym wcześniej przez prawie cztery lata pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora ds. finansowych. W przeszłości był związany też m.in. z takimi firmami jak Gliwicka Spółka Węglowa, Katowicki Węgiel oraz Węglokoks.

Obecnie w skład rady nadzorczej Mostostalu Zabrze wchodzą jeszcze: Krzysztof Jędrzejewski (przewodniczący), a także Norbert Palimąka, Mirosław Panek i Michał Rogatko.

Wiodącym akcjonariuszem zarówno Kopeksu, jak i Mostostalu Zabrze, jest Krzysztof Jędrzejewski, który posiada odpowiednio 59,05 i 30,94 proc. akcji w obu spółkach.

Grupa Mostostalu Zabrze miała po czterech kwartałach 2013 r. 578,65 mln zł przychodów wobec 648,73 mln zł rok wcześniej. Grupa odnotowała 7,74 mln zł zysku netto wobec 11,86 mln zł straty w 2012 r. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.