Nowy zarząd PKP Intercity. Marek Chraniuk prezesem

Marek Chraniuk, od 24 lat związany z koleją, został powołany na stanowisko prezesa PKP Intercity. W zarządzie kolejowej spółki zasiądą obok niego Jarosław Oniszczuk oraz Artur Remer, powołani na stanowiska członków zarządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy zarząd PKP Intercity. Marek Chraniuk prezesem

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

10 mar 2016 19:07


Jak czytamy w komunikacie spółki nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP Intercity powołało Marka Chraniuka na stanowisko prezesa spółki, a Jarosława Oniszczuka oraz Artura Resmera na stanowiska członków zarządu spółki.

Przypomnijmy, że dotychczasowy prezes przewoźnika, Jacek Leonkiewicz oraz Magdalena Zajączkowska-Ejsymont, członek zarządu ds. finansowych, złożyli 9 marca rezygnacje z pełnionych funkcji. Dzień później, 10 marca, rezygnację złożył również trzeci członek zarządu PKP Intercity, Piotr Rybotycki, odpowiedzialny za sprawy operacyjne.

Marek Chraniuk, nowy prezes PKP Intercity, z PKP związany jest od 24 lat, a z PKP Intercity od 2006 r. Przez te lata przeszedł przez niemal wszystkie szczeble zawodowe od stanowiska dyżurnego ruchu po stanowiska menadżerskie. Specjalizuje się m.in. w opracowywaniu ofert przewozowych i taryfowych.

Współpracował m.in. z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju w zakresie realizacji umów dot. organizowania i dotowania kolejowych przewozów pasażerskich, w tym międzynarodowych.

Jest absolwentem Wydziału Transportu Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu. Ukończył studia podyplomowe z dziedziny zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Szczecińskim oraz z zakresu zarządzania projektami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

sosna 2016-03-23 19:46:47

kolo chyba nie wiesz co piszesz człowieczku

kolo 2016-03-20 20:05:46

bardzo dobra decyzja Leonkiewicz powiniw stanąc przed prokuratorem