Nowy zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego rozpoczął pracę

• Wyłoniony na początku tygodnia nowy zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) rozpoczął pracę.
• Prezesem tej trzeciej pod względem wielkości górniczej spółki został Tomasz Cudny, przez ostatni rok wiceprezes innej górniczej firmy - Tauron Wydobycie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego rozpoczął pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 cze 2016 10:50


Zgodnie z przepisami, zarząd nowej kadencji rozpoczyna pracę po zatwierdzeniu przez zwyczajne walne zgromadzenie sprawozdań holdingu za ubiegły rok. Jak poinformował w piątek rzecznik KHW Wojciech Jaros, walne zgromadzenie, którego funkcje wypełnia minister energii, odbyło się w czwartek wieczorem. Tym samym od piątku zarząd holdingu działa w nowym składzie.

Przez ostatnie niespełna dwa lata holdingiem kierował b. wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk. Nowy prezes Tomasz Cudny rozpoczynał karierę w górnictwie w kopalni Makoszowy w Zabrzu; później przez 20 lat pracował w sosnowieckiej kopalni Kazimierz-Juliusz. W latach 2007-10 pracował w biurze zarządu KHW - w pionie technicznym i ekonomicznym; od 2011 r. był głównym inżynierem górniczym, dyrektorem technicznym oraz dyrektorem w należących do KHW katowickich kopalniach Wujek i Murcki-Staszic. Przed rokiem objął stanowisko wiceprezesa ds. technicznych spółki Tauron Wydobycie, skupiającej aktywa górnicze grupy energetycznej Tauron.

Wiceprezesem zarządu holdingu ds. ekonomiki i finansów został Jarosław Jaromin (dotąd m.in. doradca restrukturyzacyjny i finansowy), a wiceprezesem ds. produkcji Bronisław Gaj (związany wcześniej z prywatną kopalnią Silesia). Już wcześniej rada wybrała Krzysztofa Miśkę (b. wiceprezesa Kompanii Węglowej) na stanowisko wiceprezesa KHW ds. handlowo-rynkowych oraz powołała wybranego przez załogę Wiesława Piechę na stanowisko wiceprezesa ds. pracy.

Złożony z czterech kopalń Katowicki Holding Węglowy jest jedną z trzech największych spółek węglowych; obecnie tworzony jest plan naprawczy dla spółki. Jak informował w miniony wtorek podczas posiedzenia senackiej komisji gospodarki wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, dominującym podmiotem w procesie restrukturyzacji KHW ma być katowicki Węglokoks, natomiast spółka energetyczna Enea ma wspierać proces restrukturyzacji kapitałowo. Nie jest przewidywane zaangażowanie w ten proces kopalni Bogdanka, która jest w grupie Enei.

W przyszłym roku, po pierwszym okresie restrukturyzacji kopalń KHW, ma dojść do połączenia holdingu - w ramach grupy Węglokoksu - ze spółką Węglokoks Kraj, do której należy kopalnia Bobrek-Piekary.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.