Nowy zarząd Bogdanki

Rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka odwołała dotychczasowy zarząd i powołała nowy na trzyletnią kadencję. Należą do niej Zbigniew Stopa, Waldemar Bernaciak, Jakub Stęchły oraz Piotr Janicki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy zarząd Bogdanki

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

23 lis 2015 17:15


Prezesem spółki pozostaje jej dotychczasowy szef, Zbigniew Stopa, a Waldemar Bernaciak nadal będzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. handlu i logistyki. Nowe osoby w czteroosobowym zarządzie to Jakub Stęchły, wiceprezes ds. zakupów i inwestycji oraz Piotr Janicki, wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych. Przewodniczącą rady nadzorczej została Dalida Gepfert, wiceprezes Enei.

- Zdecydowaliśmy się na wzmocnienie zarządu Bogdanki znakomitymi menedżerami, sprawdzonymi w spółkach Enei. Dołączają oni do świetnych specjalistów, którzy do tej pory bardzo dobrze zarządzali najlepszą polską kopalnią. Wiedza i doświadczenie wszystkich członków nowego zarządu przyczynią się do wzrostu wartości całej naszej Grupy – komentuje Dalida Gepfert, wiceprezes Enei i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Bogdanki.

Zbigniew Stopa jest absolwentem Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Cała jego kariera zawodowa jest związana z lubelskim węglem, wiele lat przepracował pod ziemią. Od 2012 roku jest prezesem Bogdanki.

Waldemar Bernaciak to absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie, od początku swojej kariery jest związany z branżą górniczą. W 2008 objął stanowisko wiceprezesa ds. handlu i logistyki Bogdanki i tę funkcję pełni do dzisiaj.

Jakub Stęchły jest absolwentem Politechniki Śląskiej, Politechniki Mediolańskiej i Uniwersytetu Stanforda. Do tej pory był prezesem Enei Serwis, wcześniej związany m.in. z branżą energetyczną. Pracował także we Włoszech.

Piotr Janicki ukończył Uniwersytet w Białymstoku oraz Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego. To menedżer z wieloletnim doświadczeniem w energetyce i w ciepłownictwie. Do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa do spraw ekonomiczno-finansowych w Enei Wytwarzanie.

Podczas dzisiejszego, pierwszego posiedzenia nowej rady nadzorczej przewodniczącą została wybrana Dalida Gepfert, a funkcję wiceprzewodniczącego objął Paweł Orlof. Oboje są równocześnie wiceprezesami Enei. Sekretarzem rady nadzorczej Bogdanki został również reprezentujący większościowego właściciela Krzysztof Matan.

W październiku tego roku Bogdanka dołączyła do grupy Enea. Przejęcie pakietu kontrolnego spółki węglowej było efektem zakończonego sukcesem wezwania na akcje LWB. Obie spółki są notowane na warszawskiej giełdzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.