Nowy wiceprezes i zmiany organizacyjne w Grupie MOL

Wraz z przyjęciem nowej strategii Grupy MOL rada dyrektorów firmy zatwierdziła kluczowe zmiany o charakterze organizacyjnym i personalnym, które mają zmienić model operacyjny koncernu i przyczynić się do realizacji nowej strategii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy wiceprezes i zmiany organizacyjne w Grupie MOL

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/AT

wnp.pl

17 paź 2016 11:36


Pierwszą z tych zmian jest powołanie dr Berislava Gašo na stanowisko wiceprezesa wykonawczego Grupy MOL ds. upstreamu. Jednocześnie Berislav Gašo został członkiem zarządu MOL.

Jego kariera w Grupie MOL rozpoczęła się w 2010 roku, gdy został dyrektorem wykonawczym ds. usług korporacyjnych i członkiem zarządu chorwackiej spółki zależnej koncernu - INA. We wrześniu 2012 roku został starszym wiceprezesem ds. kontrolingu, księgowości i podatków w Grupie MOL, a od kwietnia 2015 roku pełnił funkcję dyrektora operacyjnego ds. upstreamu. Wcześniej przez pięć lat pracował w firmie McKinsey&Company.

Pod jego przewodnictwem segment upstream Grupy MOL przekształcił się w biznes tworzący wartość nawet w środowisku niskich cen ropy. Zgodnie z nową strategią segment wydobywczy pozostaje jednym z kluczowych filarów zintegrowanego modelu operacyjnego grupy, a zatem także jednym z głównych silników generowania gotówki.

Kolejną zmianą jest powołanie nowego ciała organizacyjnego o roboczej nazwie Obsługa Konsumenta (Consumer Services). Nowa jednostka ma być odpowiedzialna za przekształcenie Grupy MOL w pierwszy wybór konsumentów i główne źródło przyszłych rozwiązań popytowych, z wykorzystaniem doświadczenia i wiedzy 10 mln konsumentów, 1 mln dziennych transakcji i 10 zakupów na sekundę, realizowanych w sieci MOL.

Działalność nowej jednostki ma być silnikiem wzrostu Grupy MOL zgodnie z nową strategią. Dlatego na szefa tej organizacji powołany został jeden z najbardziej doświadczonych menedżerów w grupie MOL, dr Oszkár Világi, członek zarządu MOL, a także od dziesięciu lat dyrektor zarządzający słowackiego Slovnaftu. Na nowym stanowisku jego priorytetem będzie wypracowanie szczegółowego modelu organizacyjnego nowej jednostki w terminie do końca listopada 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.