PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowy-stary zarząd Węglokoksu. Prezesem pozostał Tomasz Heryszek

  • Autor: PAP/JP
  • 21 cze 2022 11:49

Przez kolejne trzy lata zarząd katowickiego Węglokoksu będzie pracował w dotychczasowym składzie - zdecydowała rada nadzorcza spółki. Prezesem pozostał Tomasz Heryszek, dla którego jest to druga kadencja na stanowisku szefa firmy, a trzecia w jej zarządzie.

Nowy-stary zarząd Węglokoksu. Prezesem pozostał Tomasz Heryszek
Tomasz Heryszek (fot. PTWP)
REKLAMA

Wiceprezesem Węglokoksu ds. handlowych pozostał Sławomir Brzeziński, wiceprezesem ds. finansowych Łukasz Śmigasiewicz, a wiceprezesem ds. grupy kapitałowej Marek Akciński, który także będzie kontynuował pracę na tym stanowisku - poinformował we wtorek Węglokoks.

Węglokoks SA jest spółką dominującą w grupie kapitałowej, tworzonej przez spółki z branży energetyki i ciepłownictwa, górnictwa, hutnictwa oraz logistyki. W zeszłym roku spółka wygenerowała 92 mln zysku operacyjnego i 94 mln wyniku EBITDA, przy 2,1 mld zł przychodów. Cała grupa Węglokoksu miała w ub. roku 3,6 mld zł przychodów, 200 mln zł zysku operacyjnego i 380 mln zysku EBITDA.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po pięciu miesiącach 2022 r. Węglokoks jednostkowo wypracował 1,4 mld zł przychodów i 103 mln zł zysku brutto.

W ostatnich trzech latach, oprócz podstawowej działalności, Węglokoks odpowiadał m.in. za budowę i utrzymanie covidowego szpitala tymczasowego przy lotnisku w Pyrzowicach oraz realizację kontraktu na stalowe przęsła i zapewnienie ponad 50 tys. ton stali na zaporę na granicy z Białorusią.

Spółka angażuje się też w działalność charytatywną. "W pierwszych dniach pandemii Węglokoks udzielił pomocy m.in. na rzecz szpitali i służb publicznych o wartości ponad 1,5 mln zł, a już w pierwszym tygodniu wojny w Ukrainie - wspólnie z Caritasem i Górnośląskim Centrum Medycznym - dostarczyliśmy do szpitali we Lwowie i okolicach środki medyczne o wartości ponad 1 mln zł" - wylicza rzecznik Węglokoksu Jarosław Latacz.

Prezes Węglokoksu Tomasz Heryszek zarządza spółką od 2019 roku, a wcześniej przez trzy lata był jej wiceprezesem ds. handlowych. Jest członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Górniczej oraz Społecznej Rady Gospodarczej przy Wojewodzie Śląskim. Pracę menedżera łączy z działalnością akademicką - jest wykładowcą m.in. na wydziałach nauk społecznych oraz prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w pracy w zarządach i radach nadzorczych spółek i organizacji gospodarczych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowy-stary zarząd Węglokoksu. Prezesem pozostał Tomasz Heryszek

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA