Nowy dyrektor generalny w Huawei Polska

- Bardzo się cieszę, że dołączyłem do polskiego oddziału Huawei. Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów w regionie, dlatego jestem przekonany, że najbliższe lata będą dla mnie pełne ciekawych wyzwań i projektów - powiedział Owen Ou, Dyrektor Generalny Huawei Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy dyrektor generalny w Huawei Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 cze 2013 13:35


Owen Ou rozpoczął pracę w Huawei w 2000 roku. W latach 2008-2012 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Zarządzającego w malezyjskim oddziale Huawei w Kuala Lumpur, gdzie odpowiadał między innymi za budowanie relacji z klientami i zewnętrznymi partnerami firmy. Do jego zadań należało również planowanie i realizacja strategii biznesowej i marketingowej Huawei Malezja, a także tworzenie analiz rynkowych oraz zarządzanie komunikacją wewnętrzną.

 - Będziemy kontynuować współpracę z operatorami, a jednocześnie intensywnie rozwijać ofertę rozwiązań dla przedsiębiorstw i urządzeń konsumenckich. Wierzę, że będzie to bardzo ciekawy okres w Huawei Polska - oświadczył już jako dyrektor generalny Owen Ou.

HUAWEI obecne jest w 140 krajach, zatrudniając ponad 150 tysięcy pracowników, z czego aż 46 proc. pracuje w 16 centrach badawczo-rozwojowych.

Firma intensywnie pracuje nad rozwojem nowych technologii - 13 proc. rocznego dochodu inwestowane jest w badania i rozwój.

W Polsce HUAWEI działa od 2004 roku, zatrudniając obecnie ponad 500 pracowników. Od 2008 roku Warszawa jest centralą firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. HUAWEI Polska współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi operatorami telekomunikacyjnymi w zakresie sieci transmisyjnych i urządzeń dostępowych (modemy, routery), a od 2011 roku dostępne są w Polsce także telefony, smartfony i tablety HUAWEI. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.