Nowi członkowie Rady Nadzorczej PIR

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Polskich Inwestycji Rozwojowych SA uzupełniło skład rady nadzorczej spółki o nowych członków. Zgodnie z zapowiedziami dołączyły do niej osoby z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów inwestycyjnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowi członkowie Rady Nadzorczej PIR

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 sie 2013 12:49


Obecny trzyosobowy skład rady nadzorczej PIR został rozszerzony o Dariusza Gresztę, Przemysława Aleksandra Schmidta oraz Pawła Gricuka. To członkowie rady zgłoszeni przez Ministerstwo Skarbu Państwa. Z kolei z ramienia Banku Gospodarstwa Krajowego do RN PIR dołączyli Khai Tan oraz Dariusz Kacprzyk.

Z chwilą kiedy zakiełkował pomysł Inwestycji Polskich, wiedzieliśmy, że zarówno w zarządzie jak i radzie nadzorczej nowo powołanej spółki powinny znaleźć się osoby z doświadczeniem biznesowo-inwestycyjnym. Sukces projektu zależy nie tylko od dobrego pomysłu w postaci wykorzystania na inwestycje pieniędzy zamrożonych w akcjach skarbu państwa, ale też od tego, kto ten pomysł będzie realizował. Mam nadzieję, że rada w pełnym składzie już wkrótce zapozna się z pierwszymi projektami, w które będzie mógł zaangażować się PIR - powiedział minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

Dariusz Kacprzyk objął funkcję członka RN PIR z dniem 12 sierpnia 2013 r. Pozostali członkowie rady obejmą swoje funkcje z dniem 20 września 2013 r.

Rada nadzorcza Polskich Inwestycji Rozwojowych prócz pełnienia typowych funkcji wynikających z Kodeksu Spółek Handlowych dodatkowo będzie zatwierdzała projekty inwestycyjne przygotowane przez zarząd spółki.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.