Nowa dyrektor delegatury CBA w Warszawie

Szefem największej delegatury w kraju, delegatury CBA w Warszawie, została Karolina Badecka - zdecydował szef CBA Paweł Wojtunik. Badecka dotychczas pełniła obowiązki dyrektora tej delegatury - poinformował PAP rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowa dyrektor delegatury CBA w Warszawie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

9 gru 2013 11:39


Nowa szefowa warszawskiej delegatury CBA ukończyła aplikację sędziowską.

Jak poinformował w poniedziałek PAP Dobrzyński, Barbara Jawoszek została zastępcą dyrektora departamentu postępowań kontrolnych w centrali CBA. Ten departament zajmuje się m.in. sprawdzaniem oświadczeń majątkowych i przestrzeganiem ustawy antykorupcyjnej. Rzecznik pytany o to, ile kobiet pełni funkcje kierownicze w CBA podał, że na 24 jednostki CBA (departamenty i biura) siedmioma kierują kobiety - są ich szefami lub zastępcami. W strukturze Biura trzynaście kobiet pełni funkcję naczelnika.

W służbie pracuje 774 funkcjonariuszy, z których 233 to kobiety, oraz 112 osób na stanowiskach cywilnych - w tym aż 81 kobiet. Z łącznie 886 osób w CBA 345 to kobiety, czyli prawie 40 proc. - wyliczył rzecznik.

Centralne Biuro Antykorupcyjne to służba specjalna powołana do zwalczania korupcji w życiu publicznym i gospodarce, przede wszystkim w instytucjach państwowych i samorządowych. Zajmuje się też zwalczaniem działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa. CBA nadzorowana jest przez premiera, który powołuje jej szefa na czteroletnią kadencję.

W poniedziałek w Sejmie z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji CBA organizuje IV Międzynarodową Konferencję Antykorupcyjną we współpracy z Urzędem Zamówień Publicznych oraz Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.