Nikos Kalaitzidakis prezesem zarządu Coca-Cola HBC Polska

Nikos Kalaitzidakis rozpoczął pracę w polskim oddziale grupy Coca-Cola Hellenic na stanowisku dyrektora generalnego i prezesa zarządu Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o. Zastąpił Vitaliy'a Novikova, który objął stanowisko dyrektora generalnego Coca-Cola HBC we Włoszech.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nikos Kalaitzidakis prezesem zarządu Coca-Cola HBC Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalspożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

4 wrz 2014 11:34


Novikov był dyrektorem generalnym Coca-Cola HBC Polska przez rok - od sierpnia 2013 roku. Wcześniej funkcję tę pełnił Ahmed Elafifi, który odszedł ze struktur Coca-Cola Hellenic i przeszedł - jako prezes i dyrektor wykonawczy - do nowo powstałej firmy BeBevCo Euro Asia powołanej przez Bebida Beverage Company, dużego amerykańskiego gracza segmentu napojów funkcjonalnych.

Przed objęciem stanowiska w Polsce Nikos Kalaitzidakis pełnił taką samą funkcję w oddziale firmy na Węgrzech.

Dołączył do zespołu Coca-Cola Hellenic w 2006 roku, jako regionalny dyrektor generalny na północno-zachodnią Rosję, a w 2008 roku został mianowany Dyrektorem Generalnym w Chorwacji. W lipcu 2010 roku Nikos przyjął rolę dyrektora generalnego w Bułgarii, a pracę na Węgrzech rozpoczął w 2013 roku.

Przed rozpoczęciem pracy w Coca-Cola Hellenic, Nikos przez 13 lat kierował europejskimi spółkami, w tym 9 lat pracował dla Philip Morris zajmując szereg strategicznych dla biznesu stanowisk. Posiada tytuł inżyniera Uniwersytetu w Sussex, tytuł magistra Uniwersytetu Walijskiego oraz tytuł MBA Szkoły Zarządzania i Biznesu INSEAD we Francji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.