Nie będzie teraz konkursu na prezesa KW

Rada Nadzorcza KW postawiła zarządowi zadanie, aby dokonać takiego podziału kompetencji, by nie trzeba było powiększać składu zarządu - mówi Marian Turek, szef Rady Nadzorczej Kompanii Węglowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie będzie teraz konkursu na prezesa KW

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

17 wrz 2013 13:48


Czy niebawem zostanie ogłoszony konkurs na prezesa zarządu Kompanii Węglowej po rezygnacji z tego stanowiska Joanny Strzelec-Łobodzińskiej, czy też wiceprezes KW ds. produkcji Marek Uszko będzie koordynował pracami obecnego zarządu do końca jego kadencji?

Marian Turek, szef Rady Nadzorczej Kompanii Węglowej:
Dobrze, byśmy już przestali z tymi konkursami w Kompanii. Zarząd spółki ma stabilnie funkcjonować, będzie nim kierował Marek Uszko, który de facto będzie pełnił obowiązki prezesa.

Czytaj też: Wojciech Kotlarek odwołany ze stanowiska wiceprezesa KW

Ma on pełne kompetencje, w świetle przepisów polskiego prawa może podpisywać wszelkie dokumenty i zarządzać spółką.

Zresztą spółka nawet przez moment nie może funkcjonować niestabilnie. Stąd Joanna Strzelec-Łobodzińska rezygnując ze stanowiska prezesa zarządu wskazała osobę, która by ją zastąpiła. Wskazała Marka Uszko, który był osobą tradycyjnie zastępującą prezes Strzelec-Łobodzińską, gdy była taka potrzeba.

Czytaj też: Joanna Strzelec-Łobodzińska rezygnuje z kierowania KW

Nie ma kogoś takiego, jak pierwszy zastępca prezesa, ale można powiedzieć, że Marek Uszko faktycznie nim był.

Kto zastąpi odwołanego Wojciecha Kotlarka, wiceprezesa KW ds. sprzedaży i marketingu?

- Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej postawiła całemu zarządowi zadanie, aby dokonać takiego podziału kompetencji, by nie trzeba było powiększać składu zarządu. Jeżeli mamy oszczędzać, to warto zacząć od siebie.

A zatem, kto zajmie się w Kompanii sprzedażą i marketingiem?

- To nie do mnie pytanie, nie chcę tu snuć przypuszczeń. Marek Uszko ma do trzech tygodni przedstawić kompetencje poszczególnych członków zarządu i zakres ich działania.

Kiedy ma zostać przedstawiony poprawiony i doszlifowany program dostosowawczy dla spółki?

- Trudno w obecnej sytuacji, kiedy doszło do poważnych zmian w zarządzie, wskazywać precyzyjnie na jakiś termin. Można powiedzieć, że ten program powinien się pojawić niezwłocznie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.