Największe transfery w zarządach firm spożywczych w Polsce 2013/2014

Rok 2013 przyniósł sporo zmian na najwyższych stanowiskach w wielu firmach z branży FMCG. Karuzela transferowa rozkręcała się powoli, ale już latem minionego roku zmiany następowały lawinowo, a jesień tylko pogłębiła ten trend. Poniżej prezentujemy zestawienie wybranych transferów kadrowych w firmach spożywczych, a także związanych z sektorem FMCG między styczniem 2013 r. a początkiem marca 2014 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Największe transfery w zarządach firm spożywczych w Polsce 2013/2014

PODZIEL SIĘ


Autor: portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

7 mar 2014 12:33


12 stycznia 2013 r. wiceprezesem Zakładów Mięsnych Henryk Kania został Piotr Wiewióra. Wcześniej zajmował on szereg stanowisk kierowniczych związanych z handlem i sprzedażą w Powszechnej Spółdzielni Spożywców "Społem" w Bielsku Białej (1982-1991), był też wiceprezesem Zakładów Mięsnych Euromeat w latach 2010-2011. W Zakładach Mięsnych Henryk Kania pracuje od 1991 r., od 2008 r. pełnił stanowisko dyrektora ds. sprzedaży.

W tym samym miesiącu Neil Coupland zastąpił Andrzeja Skubiszewskiego na stanowisku prezesa Japan Tobacco International Polska. Coupland ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży tytoniowej, a w Grupie JTI pracuje od 2008 r. Przed objęciem funkcji w Polsce był prezesem JTI Rumunia, Bułgaria i Mołdawia.

30 stycznia minionego roku rezygnację z funkcji prezesa zarządu Polskiego Jadła złożył Jan Kościuszko. Ponadto z pełnienia stanowiska wiceprezesa zarządu zrezygnował Krzysztof Atłasiewicz. Dwa tygodnie później rada nadzorcza będącej w upadłości likwidacyjnej firmy powołała na stanowisko prezesa Janusza Głowackiego, który od 2010 był szefem działu inwestycyjnego spółki.

Od początku lutego 2013 r. dyrektorem ds. sprzedaży w Danone Polska jest Przemysław Gostkiewicz. Zastąpił Przemysława Pokorskiego, który został Country Managerem w krajach bałtyckich. Gostkiewicz do Danone dołączył w 1998 roku, do Działu Sprzedaży, jako kierownik Obszaru Sprzedaży, następnie zarządzał klientami kluczowymi oraz zajmował się marketingiem handlowym. W 2004 roku podjął wyzwanie rozwoju biznesu Danone w krajach Bałtyckich. W 2007 roku wrócił do Polski jako dyrektor Działu Kluczowych Marek Actimel i Danacol. Zarządzał połączoną strukturą Brand Marketingu i Marketingu Handlowego i Zdrowotnego. Od kwietnia 2010 roku był dyrektorem marek, jednocześnie pełniąc obowiązki Country Managera krajów Bałtyckich.

28 marca ubiegłego roku prezesem firmy Animex, największego koncernu mięsnego w Polsce, po siedmiu latach przestał być Dariusz Nowakowski. Na jego miejsce powołany został Jacek Dziełak, który od 2005 pełnił kierownicze funkcje w strukturach handlu i marketingu, a ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa firmy Animex. Nowakowskiemu powierzono natomiast zarządzanie strukturami Smithfield Foods Europe.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.