Nadodrzański Oddział Straży Granicznej ma nowego komendanta

• Ppłk. SG Jacek Szcząchor został komendantem Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
• O zmianę na stanowisku komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG do ministra Mariusza Błaszczaka wystąpił Komendant Główny Straży Granicznej Marek Łapiński.
• Szcząchor  zastąpił gen. bryg. SG Andrzeja Kamińskiego, który kierował Oddziałem od lutego 2013 r., a teraz pozostaje w dyspozycji szefa SG - poinformowała rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Irena Skuliniec.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej ma nowego komendanta

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

1 wrz 2016 17:36


Jacek Szcząchor jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Służbę w Straży Granicznej pełni od 1997 roku, w 1998 roku ukończył Studium Oficerskie SG w COS SG w Koszalinie.

Od początku służby był związany z Bieszczadzkim Oddziałem SG; od czerwca 2015 r. pełnił służbę na stanowisku komendanta placówki w Medyce. Odznaczony m.in. Odznaką Straży Granicznej, Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej i Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

W czwartek w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału SG w Krośnie Odrzańskim (Lubuskie) uroczyście pożegnano Kamińskiego i powitano Szcząchora. Wprowadzenia dokonał zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej Marek Małkowski.

Podczas apelu, w którym obok kadry kierowniczej, funkcjonariuszy i pracowników Oddziału SG, uczestniczyli przedstawiciele wojewody lubuskiego, władz samorządowych, służb mundurowych i instytucji współpracujących z tą formacją. Ustępujący komendant pożegnał się ze sztandarem i przekazał go następcy.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim (Lubuskie) obejmuje zasięgiem działania województwa: lubuskie, wielkopolskie i dolnośląskie. Pod opieką ma 716 km granicy państwowej: 278 km z Republiką Federalną Niemiec i 438 km z Czechami. W Oddziale służy ok. 1,3 tys. funkcjonariuszy i pracuje ok. 300 osób cywilnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.