Nadinsp. Gajewski nowym komendantem głównym policji

Dotychczasowy wiceszef policji nadinsp. Krzysztof Gajewski odebrał w środę (11 lutego) z rąk minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej nominację na stanowisko komendanta głównego policji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nadinsp. Gajewski nowym komendantem głównym policji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 lut 2015 18:21


Uroczystość odbyła się w KGP. Wzięła w niej udział minister SW Teresa Piotrowska, wiceminister SW (nadzorujący policję - PAP) Grzegorz Karpiński, a także szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jacek Cichocki.

Gajewski zastąpi na stanowisku dotychczasowego szefa policji, generalnego inspektora Marka Działoszyńskiego, który w poniedziałek złożył raport o odejście ze służby. Działoszyński swoją decyzję uzasadniał "ważnymi względami osobistymi".

Podczas uroczystości związanej z przekazaniem obowiązków nowemu komendantowi, minister Piotrowska podkreśliła, że jest to "zmiana dokonywana w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku oraz przekonania o konieczności dobrej kontynuacji". "To czas zmiany warty, która tak mocno wpisana jest w misję służby publicznej realizowanej przez każdego policjanta. W takich sytuacjach na myśl przychodzi metafora sportowej sztafety, której istotą jest współdziałanie i kontynuacja" - zaznaczyła, dziękując równocześnie dotychczasowemu komendantowi głównemu za "sumienne oraz profesjonalne wywiązywanie się z obowiązków".

"Oceniając ostatnie trzy lata, kiedy pan komendant dowodził polską Policją, trudno nie zauważyć wielu zmian na lepsze. Jest to w ogromnej mierze zasługa pana generała i pana współpracowników" - powiedziała. Dodała, że podczas czteromiesięcznej współpracy z Działoszyńskim (od momentu kiedy została ministrem SW - PAP) "zawsze mogła liczyć na jego ogromne zaangażowanie, profesjonalizm i odpowiedzialność".

Z kolei Gajewski zaznaczył, że objęcie stanowiska szefa policji jest dla niego ogromnym zaszczytem i ukoronowaniem kariery. "Policja to nie tylko komendant główny, ale przede wszystkim Policja to ludzie, którzy tworzą tę instytucję i tu moja ogromna prośba do państwa abyśmy dalej tworzyli i kontynuowali rozpoczęte dzieło" - dodał.

Działoszyński podziękował wszystkim tym, "z którymi miał okazję współpracować", szczególnie policjantom. "Stanowiliście dla mnie ogromne wsparcie w zarządzaniu formacją. Zawsze podkreślałem, że policja opiera się na pracy zespołowej, której filarami są: dobra komunikacja, integracja środowiska oraz szacunek do tradycji i historii" - zaznaczył.

MSW uzasadniało wybór Gajewskiego na nowego szefa policji m.in. tym, że od stycznia 2012 r. jest on pierwszym zastępcą komendanta głównego policji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.