PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Mirosław Wachowski podsekretarzem ds. Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu

  • Autor: PAP/AT
  • 24 paź 2019 13:35

Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prałata Mirosława Stanisława Wachowskiego podsekretarzem ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej – poinformowało biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

REKLAMA

Dotychczas był on radcą w Sekcji ds. Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu. Nominację ogłosił w czwartek w południe nuncjusz apostolski w Polsce.

Ks. prałat Mirosław Stanisław Wachowski urodził się 18 maja 1970 r. w Piszu. Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1996 r. w Ełku i został przypisany do diecezji ełckiej. Jest doktorem prawa kanonicznego. Po studiach w Papieskiej Akademii Kościelnej 1 lipca 2004 r. rozpoczął pracę w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej. Był sekretarzem Nuncjatury Apostolskiej w Senegalu, potem w Przedstawicielstwie Stolicy Apostolskiej przy Organizacjach Międzynarodowych w Wiedniu, następnie radcą Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, a od 2015 r. w Sekcji Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

24 października 2019 roku Ojciec Święty mianował ks. prał. Mirosława Stanisława Wachowskiego podsekretarzem ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski gratulacje i życzenia przekazał księdzu prałatowi przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mirosław Wachowski podsekretarzem ds. Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA