Mirosław Stanisławski prezesem KGHM TFI

Rada nadzorcza KGHM TFI dokonała zmiany w składzie zarządu spółki. Mirosław Stanisławski zastąpił dotychczasowego prezesa - Łukasza Chojnackiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mirosław Stanisławski prezesem KGHM TFI

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 maj 2016 11:21


Na stanowisko prezesa KGHM TFI 29 kwietnia br. został powołany Mirosław Stanisławski, zastępując tym samym, Łukasza Chojnackiego, który zarządzał KGHM TFI od marca 2014 r. Na stanowisko pierwszego wiceprezesa powołano z kolei Rafała Czepila. Stanowisko drugiego wiceprezesa, jak dotychczas, zajmuje Robert Rozmus.

Mirosław Stanisławski od 1992 r. związany jest z rynkiem finansowym. Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w branży budowlanej, gdzie jako jeden z pierwszych w Polsce projektantów, wprowadzał system wspomagania projektowania CAD. Od 1992 r. zarządzający spółką Blue Tax Group, funkcjonującą m.in. w obszarze outsourcingu usług doradczych z zakresu finansów, prawa, podatków i rachunkowości. Od 2008 r. związany z rynkiem kapitałowym.

Ponadto, przez ostatnie lata obejmował funkcje zarządcze oraz nadzorcze w spółkach z kapitałem polskim i zagranicznym również tych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W tych spółkach m.in. odpowiadał za inwestycje kapitałowe, których efektem było wprowadzanie ich aktywów do alternatywnego systemu obrotu na rynek NewConnect, czy Catalyst.

Uczestniczył również w wielu przedsięwzięciach jako doradca, jak i też strona w przekształceniach podmiotów gospodarczych, czy przejęciach. Posiada również doświadczenie zarządcze w obszarze finansowej działalności spółek m.in. uczestniczył w pozyskiwaniu kapitałów udziałowych oraz dłużnych dla kilkudziesięciu podmiotów gospodarczych, w tym notowanych na GPW. Sprawował także czynności wykonywane przez syndyka przy Sądzie Upadłościowym Wrocław-Fabryczna, gdzie przeprowadzał szereg postępowań, w tym polegających na sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Zaś Rafał Czepil ma doświadczenie związane z rynkiem nowych technologii. Pierwsza aktywność zawodową podjął w branży consultingowej, gdzie analizował trendy występujące na rynku, jednocześnie opracowywał scenariusze rozwiązań, dzięki którym minimalizowano ryzyko podejmowanych decyzji biznesowych. Od 2000 r. kierował zespołem konsultantów ds. obsługi klientów biznesowych w spółce Polska Telefonia Cyfrowa – operator Era. W tym czasie, zarządzał projektem, którego celem było usprawnienie przepływu informacji w ramach obowiązujących procesów i procedur.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.