Mirosław Stachowicz dyrektorem generalnym Stock Spirits Group

Spółka Stock Spirits Group PLC powołała Mirosława Stachowicza na dyrektora generalnego firmy. Od listopada 2015 r. pełnił on funkcję niezależnego dyrektora niewykonawczego, a od kwietnia 2016 r. był p.o. dyrektora generalnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mirosław Stachowicz dyrektorem generalnym Stock Spirits Group

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl/AT

www.portalspozywczy.pl

10 sie 2016 9:46


Stachowicz ma bogate doświadczenie w pracy w sektorze marek konsumenckich na polskim rynku i w całej Europie Środkowo-Wschodniej, a także w pełnieniu najwyższych stanowisk kierowniczych i nadzorczych. W ciągu ponad 20 lat międzynarodowej kariery pracował jako Dyrektor Generalny firmy Bestfoods w Rumunii, Dyrektor Zarządzający firmy ICI Paints na Polskę, Europę Wschodnią i Rosję, a ostatnio także jako Dyrektor Zarządzający AkzoNobel Deco na Europę Środkową.

Jak stwierdził David Maloney, Przewodniczący Rady Dyrektorów Stock Spirits, „niezwykle cieszymy się z powołania Mirka na Dyrektora Generalnego Stock Spirits. Po przeprowadzeniu poszukiwań w różnych krajach doszliśmy do wniosku, że dzięki swojej rozległej wiedzy zarówno na temat działalności Stock Spirits, jak i marek konsumenckich w Europie Środkowo-Wschodniej Mirek jest idealnym kandydatem na to stanowisko. Jego dotychczasowy wkład w firmę jest znaczący, a ponadto jesteśmy bardzo zadowoleni z poprawy sytuacji na, jakże ważnym dla nas, polskim rynku, która nastąpiła pod jego kierownictwem”.

Sam Mirosław Stachowicz, Dyrektor Generalny Stock Spirits, mówi: „Z wielką przyjemnością obejmuję stanowisko Dyrektora Generalnego. Po trudnym roku 2015 mogliśmy dzisiaj ogłosić wzrost wskaźnika EBITDA grupy w pierwszym półroczu 2016 r. dla wszystkich naszych rynków, co pokazuje, że wiele inicjatyw, które podjęliśmy w Polsce, zaczyna przynosić pozytywne efekty. Chociaż proces odbudowywania pozycji dopiero się rozpoczął, jestem przekonany, iż wzmocnione kierownictwo w Polsce wykorzysta ten obiecujący start do odnoszenia kolejnych sukcesów w niedalekiej przyszłości.”

Obecnie Stachowicz zasiada w radzie nadzorczej Harper Hygenics S.A, CCC S.A oraz Paged S.A, które to spółki notowane są na GPW w Warszawie. Jest także Przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Pracuj. By sprostać nowym obowiązkom kierowniczym w Stock Spirits, Mirek zamierza zdecydowanie ograniczyć swoją pozostałą działalność do członkostwa w radzie nadzorczej wyłącznie jednej firmy zewnętrznej.

Stock Spirits prowadzi zasadniczą działalność w Polsce, w Czechach, na Słowacji, we Włoszech, w Chorwacji oraz w Bośni i Hercegowinie, ale eksportuje swoje wyroby także do 40 innych krajów na całym świecie. Wielkość globalnej sprzedaży wynosi obecnie ponad 100 milionów litrów rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.