Mirosław Pawłowski, prezes PKP, został członkiem komitetu CER

6
Mirosław Pawłowski, prezes PKP, został członkiem komitetu CER fot.pkpsa.pl
Prezes zarządu PKP Mirosław Pawłowski został członkiem komitetu zarządzającego Wspólnotą Europejskich Kolei i Zarządców Infrastruktury (CER) - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe PKP.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mirosław Pawłowski, prezes PKP, został członkiem komitetu CER

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

19 wrz 2016 20:00


"Podczas dzisiejszego posiedzenia 19 Zgromadzenia Ogólnego Wspólnoty Europejskich Kolei i Zarządców Infrastruktury (CER) Prezes Zarządu PKP S.A. Mirosław Pawłowski został oficjalnie wybrany na członka komitetu zarządzającego tej organizacji" - napisano w komunikacie nadesłanym przez Polskie Koleje Państwowe.

Cytowany w komunikacie Pawłowski podkreślił, że jest to dla niego duże wyróżnienie. Zwrócił uwagę, że "zarówno Grupa PKP, jak i inne koleje europejskie, stoją teraz przed szeregiem wyzwań związanych z implementacją regulacji zawartych w IV Pakiecie Kolejowym, nową perspektywą finansową czy wdrażaniem systemu ERTMS (Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym - PAP)".

"Głęboko wierzę, że nasze prace, w których strona polska od lat aktywnie uczestniczy, istotnie przyczynią się do zwiększania konkurencyjności europejskiego transportu kolejowego" - dodał.

Wspólnota Europejskich Kolei i Zarządców Infrastruktury (CER) to instytucja zrzeszająca ponad 70 przedsiębiorstw kolejowych i infrastruktury z Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii, Mołdawii oraz krajów kandydujących do UE (Macedonii, Montenegro, Serbii, Turcji), a także krajów Bałkanów Zachodnich.

Członkami organizacji ze strony polskiej są m.in. Polskie Koleje Państwowe S.A. Rolą CER jest reprezentowanie interesów swoich członków w UE, w szczególności w celu wsparcia biznesu i poprawie regulacji dla europejskich operatorów kolejowych i przedsiębiorstw infrastruktury kolejowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.