Mirosław Krutin znów w KGHM

Mirosław Krutin w latach 2008-2009 był prezesem KGHM. Teraz przeszedł do spółki transportowej należącej do tej firmy - Pol-Miedź Trans.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mirosław Krutin znów w KGHM

PODZIEL SIĘ


Autor: KK

11 kwi 2013 13:08


Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1994 r. od Zakładów Chemicznych Rokita w Brzegu Dolnym. Pracował tam na stanowisku specjalisty do spraw prywatyzacji, kierownika biura rynku kapitałowego, asystenta dyrektora generalnego oraz dyrektora biura nadzoru właścicielskiego.

W 1998 roku objął stanowisko dyrektora kompleksu środków ochrony roślin w firmie Rokita, a od 2000 roku, pełnił funkcję prezesa spółki Rokita-Agro. W 2002 roku, po przejęciu spółki Rokita przez prywatnego inwestora branżowego, spółkę PCC z Duisburga, stanął na czele zarządu spółki PCC Rokita.

W 2008 roku objął stanowisko prezesa spółki KGHM Polska Miedź. Rok później został prezesem wrocławskiej firmy EnergiaPro, dystrybutora energii elektrycznej w Grupie Tauron. Po połączeniu aktywów dystrybucyjnych Grupy, w latach 2011-2012 był prezesem spółki Tauron Dystrybucja w Krakowie.

Jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Wrocławskiej. Uzyskał tytuł Conducteur des Travaux w Ecole Spreciale des Travaux Publics w Paryżu oraz tytuł MBA na studiach podyplomowych pod patronatem Conference des Grandes Ecoles we Francji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.