PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Mirosław Kochalski wiceprezesem PKN Orlen. Jest nowy zarząd

  • Autor: PAP/AT
  • 30 cze 2017 8:55

Rada nadzorcza PKN Orlen powołała nowego wiceprezesa - Mirosława Kochalskiego. Ponadto powołała nowych członków zarządu, którymi zostali: Zbigniew Leszczyński,  Krystian Pater, Maria Sosnowska i Wiesław Protasewicz.

Mirosław Kochalski wiceprezesem PKN Orlen. Jest nowy zarząd
Mirosław Kochalski (fot.orlen.pl)
REKLAMA

• Rada nadzorcza PKN Orlen powołała czterech członków zarządu na nową wspólną kadencję, która rozpocznie się po piątkowym (30 czerwca) Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu płockiego koncernu.

• Powołany został również nowy wiceprezes.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Wcześniej na prezesa zarządu rada ponownie mianowała Wojciecha Jasińskiego.

Zgodnie z decyzją rady, w zarządzie PKN Orlen nowej, trzyletniej kadencji znaleźli się powtórnie: Mirosław Kochalski - wiceprezes oraz członkowie zarządu: Zbigniew Leszczyński i Krystian Pater. Nowymi członkami zarządu spółki są natomiast: Maria Sosnowska i Wiesław Protasewicz - wynika z komunikatu płockiego koncernu.

Kochalski i Leszczyński są w zarządzie PKN Orlen od lutego 2016 r., a Krystian Pater, który odpowiadał tam ostatnio za produkcję - od marca 2007 r.

Sosnowska w latach 2012-15 była zastępcą dyrektora, a następnie dyrektorem Centrum Personalizacji Dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od lipca 2016 r. zatrudniona w PKN Orlen, początkowo jako dyrektor biura administracji, a następnie dyrektor wykonawczy ds. zakupów.

Czytaj też: Wojciech Jasiński prezesem PKN Orlen

Sosnowska ukończyła z wyróżnieniem studia MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest również absolwentką zarządzania finansami przedsiębiorstw, filologii germańskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie prawa i administracji na Uniwersytecie Warszawskim, zarządzania w administracji publicznej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jak podkreślił PKN Orlen w komunikacie, Sosnowska "posiada doświadczenie w zarządzaniu strukturami zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym". W latach 1995-2006 pracowała w Urzędzie m.st. Warszawy, a w latach 2006-09 była zatrudniona jako dyrektor biura zarządu CIECH SA. W okresie od 2009 r. do 2012 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Chemii Przemysłowej w randze członka zarządu ds. organizacji i zarządzania.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Mirosław Kochalski wiceprezesem PKN Orlen. Jest nowy zarząd

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • hehehe 2017-06-30 11:57:23

    ciekawe, zarząd bez Finansowego?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA