PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rotacje w rządzie: Arłukowicz, Karpiński, Biernat, Sikorski i Gawlik odchodzą. Kto ich zastąpi?

  • Autor: AT/PAP
  • 11 cze 2015 8:50

Ministrowie złożyli rezygnację z pełnionych funkcji na ręce Ewy Kopacz. Do dymisji podali się także wiceministrowie. Kto ich zastąpi?

Rotacje w rządzie: Arłukowicz, Karpiński, Biernat, Sikorski i Gawlik odchodzą. Kto ich zastąpi?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Premier Ewa Kopacz poinformowała w środę (10 czerwca), że tego dnia na jej ręce rezygnację złożyli ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz sportu Andrzej Biernat. Ponadto Radosław Sikorski ma zrezygnować z pełnienia funkcji marszałka Sejmu.

- Rozmawiałam z osobami, które pojawiają się na taśmach. Wspólnie uznaliśmy, że nie możemy czekać - powiedziała Kopacz na briefingu prasowym. Jak zaznaczyła, w okresie wyborczym Polacy czekają na programy i propozycję partii i PO ma dzisiaj "bardzo konkretną propozycję". - Nigdy, dopóki jestem premierem, nie pozwolę na grę taśmami w tej kampanii - podkreśliła szefowa rządu.

- Dzisiaj po tych rozmowach mogę powiedzieć z satysfakcją, że ci, którzy są ofiarami tych nielegalnych podsłuchów, osoby o których wspomniałam, dzisiaj wykazały się szczególną odpowiedzialnością za państwo, a nie przywiązaniem do swoich stanowisk - powiedziała Kopacz. Poinformowała, że na jej ręce rezygnację z pełnionych funkcji złożyli ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński oraz sportu Andrzej Biernat.

Wśród osób, które podały się do dymisji, są wiceministrowie: Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski, Tomasz Tomczykiewicz.

Z kolei Jacek Rostowski nie będzie już szefem doradców premiera, a Jacek Cichocki koordynatorem służb specjalnych.

Ponadto, powiedziała Kopacz, do dymisji podali się wiceministrowie: Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski, Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera zrezygnował też Jacek Rostowski.

Ewa Kopacz poinformowała też, że rozmawiała z marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorskim i ten zadeklarował, że zrezygnuje z pełnionej funkcji.

- Odbyłam rozmowę bardzo trudną, dlatego, że zdaję sobie sprawę, jak ważne jest zachowanie proporcji podziału władzy w Polsce, władzy ustawodawczej i wykonawczej. Rozmawiałam z moim kolegą partyjnym Radosławem Sikorskim. Radosław Sikorski zadeklarował, że zrezygnuje z funkcji pełnionej, czyli marszałka Sejmu - poinformowała szefowa rządu.

Premier przeprasza wyborców

Ewa Kopacz przeprosiła - w imieniu swej partii - wyborców PO za to, co usłyszeli w nagranych i upublicznionych w ubiegłym roku rozmowach ministrów i polityków Platformy.

- Wiemy jak wiele trudnych chwil mieli w ostatnim czasie, a może w ciągu ostatniego roku, wyborcy Platformy Obywatelskiej, którzy bardzo często oburzeni, poirytowani, słuchali tych nagrań. Im się należą przeprosiny. I ja dzisiaj w imieniu Platformy Obywatelskiej bardzo serdecznie przepraszam - powiedziała premier na środowej konferencji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Rotacje w rządzie: Arłukowicz, Karpiński, Biernat, Sikorski i Gawlik odchodzą. Kto ich zastąpi?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • gregor 2015-06-11 17:48:35

    Nieźle kiepski tekst

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA