PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Minister Witold Bańka przedstawicielem Europy w Komitecie WADA

Minister sportu Witold Bańka będzie przedstawicielem Europy w Komitecie Wykonawczym Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Szef polskiego sportu będzie reprezentował 47 krajów członkowskich Rady Europy.

  • Autor: AT
  • 5 kwi 2017 13:34
Minister Witold Bańka przedstawicielem Europy w Komitecie WADA
Witold Bańka (fot.msport.gov.pl)
REKLAMA

• Kandydatura Witolda Bańki została jednogłośnie poparta przez wszystkie państwa reprezentowane w Komitecie RE ds. WADA.

• Bańka w pracach Komitetu będzie reprezentował państwa Rady Europy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Minister sportu to pierwszy Polak, który został wybrany do światowych struktur antydopingowych na stanowisko o takim znaczeniu.

• Udział ministra Bańki w podejmowaniu strategicznych decyzji w ramach tej organizacji wzmocni wizerunek Polski jako kraju walczącego z negatywnymi zjawiskami w sporcie - podaje ministerstwo.

Kandydatura Witolda Bańki została jednogłośnie poparta przez wszystkie państwa reprezentowane w Komitecie RE ds. WADA (CAHAMA).

- Jeszcze nigdy żaden Polak nie został wybrany do światowych struktur antydopingowych na stanowisko o takim znaczeniu - donosi Ministerstwo Sportu.

Jak informuje resort powierzenie funkcji członka Komitetu Wykonawczego ministrowi Bańce to efekt uznania dla działań Polski i szefa MSiT na rzecz walki z dopingiem. W 2016 r. kierowany przez ministra resort przygotował innowacyjny projekt ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie. Przewiduje on m.in. utworzenie nowoczesnej i wszechstronnie wyposażonej w kompetencje Polskiej Agencji Antydopingowej. Projekt został przyjęty przez rząd 20 grudnia 2016 r.

Zwalczanie dopingu stanowi jedną z najważniejszych aktywności w dziedzinie sportu wyczynowego, a WADA w tym kontekście odgrywa kluczową rolę.

- Udział ministra Bańki w podejmowaniu strategicznych decyzji w ramach tej organizacji wzmocni wizerunek Polski jako kraju walczącego z negatywnymi zjawiskami w sporcie - podaje ministerstwo.

Minister Witold Bańka w pracach Komitetu będzie reprezentował państwa Rady Europy. W trakcie swojej kadencji będzie wyrażał ich poglądy i ściśle z nimi współpracował, wykorzystując kanały bilateralne, ale także forum Rady Europy. Wzrośnie więc aktywność Polski w ramach tej organizacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister Witold Bańka przedstawicielem Europy w Komitecie WADA

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA