×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mikołaj Wild p.o. prezesa CPK

  • Autor: PAP/AT
  • 28 lis 2019 14:20

Rada nadzorcza spółki Centralny Port Komunikacyjny delegowała mnie do pełnienia funkcji p.o. prezesa - powiedział Mikołaj Wild, były pełnomocnik rządu ds. CPK. Zapowiedział, że wystartuje w konkursie na stanowisko szefa spółki CPK. Konkurs ma być ogłoszony jeszcze w czwartek (28 listopada).

Mikołaj Wild p.o. prezesa CPK
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Spółka Centralny Port Komunikacyjny powstała w 2018 r., by przygotować i zrealizować budowę nowego lotniska centralnego Polski i inwestycji towarzyszących.
  • Mikołaj Wild od 9 maja 2017 r. był pełnomocnikiem rządu ds. CPK. W czwartek (28 listopada) premier Mateusz Morawiecki na stanowisko to powołał Marcina Horałę, posła PiS.
  • Wild zapowiedział, że wystartuje w konkursie na stanowisko szefa CPK.

Spółka Centralny Port Komunikacyjny powstała w 2018 r., by przygotować i zrealizować budowę nowego lotniska centralnego Polski i inwestycji towarzyszących, w tym nowej sieci linii kolejowych, dróg ekspresowych, autostrad i pozostałej infrastruktury przesyłowej.

Mikołaj Wild od 9 maja 2017 r. był pełnomocnikiem rządu ds. CPK. W czwartek premier Mateusz Morawiecki na stanowisko to powołał Marcina Horałę, posła PiS.
"Rada nadzorcza delegowała mnie do pełnienia p.o. prezesa zarządu na czas postepowania konkursowego, w którym wystartuję" - powiedział Wild. Dotychczas p.o. prezesa spółki CPK, powołanej w 2018 r. do przygotowania i realizacji inwestycji, był Piotr Malepszak, odpowiedzialny za kolej.

Wild pytany, jakie będę jego pierwsze decyzje, odpowiedział: "Ten rozdział obowiązków miedzy mną a pełnomocnikiem rządu ds. CPK tworzy nową sytuację. Będę się mógł teraz skupić na zapewnieniu bieżącego nadzoru nad inwestycją i merytorycznego wsparcia pełnomocnikowi. To będą teraz najważniejsze zadania".

Dyrektor komunikacji i PR spółki CPK Konrad Majszyk powiedział PAP, że konkurs na prezesa spółki Centralny Port Komunikacyjny ma być ogłoszony jeszcze w czwartek.

W zarządzie spółki Skarbu Państwa, oprócz Malepszaka, są także: odpowiadający za komponent lotniczy Dariusz Sawicki, Michał Wrona odpowiedzialny za finanse oraz Sylwia Matusiak - czasowo delegowana z rady nadzorczej.

Horała mówił  zaraz po nominacji na nowe stanowisko, że jednym z jego pierwszych zadań jest przeprowadzenie konkursu na prezesa spółki CPK i szybkie jego wyłonienie. Ocenił, że Wild ma "ogromne kompetencje". "Chyba nie ma w Polsce większego eksperta od CPK, na pewno ma duże szanse. I wtedy byśmy mogli w tandemie dalej urzędować" - powiedział Horała. Zastrzegł jednak, że jest to konkurs i "różnie się może skończyć".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mikołaj Wild p.o. prezesa CPK
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA