×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mikołaj Pietrzak ponownie dziekanem warszawskiej adwokatury

  • Autor: PAP/RAF
  • 31 sty 2021 20:44

Adwokat Mikołaj Pietrzak został w niedzielę (31 stycznia) ponownie wybrany na czteroletnią kadencję na stanowisko dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Nowym rzecznikiem dyscyplinarnym warszawskiej adwokatury została Anna Mika-Kopeć.

Mikołaj Pietrzak ponownie dziekanem warszawskiej adwokatury
Adwokat Mikołaj Pietrzak (Fot. rpo.gov.pl)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- Jestem ogromnie poruszony. Zostać pierwszy raz wybrany dziekanem to ogromne przeżycie, ale uzyskać od państwa pozytywną recenzję czterech ostatnich lat w postaci takiego wotum zaufania, jakie otrzymałem dzisiaj to naprawdę wyjątkowe przeżycie - powiedział po ogłoszeniu wyników głosowania Pietrzak i podziękował za współzawodnictwo swoim kontrkandydatom.

Wyboru nowego dziekana warszawskiej ORA dokonano w głosowaniu w niedzielę podczas Zgromadzenia Izby Adwokackiej w Warszawie. Wybrano także rzecznika dyscyplinarnego warszawskiej izby adwokackiej. Została nim mec. Anna Mika-Kopeć, która zastąpiła na tym stanowisku znanego adwokata mec. Krzysztofa Stępińskiego.

Pietrzak, który od 2016 r. jest dziekanem warszawskiej ORA, to adwokat specjalizujący się w prawie karnym oraz ochronie praw człowieka. Był przewodniczącym Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Przewodniczył też m.in. Radzie dyrektorów Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz pomocy ofiarom tortur.

Jest laureatem licznych nagród za działalność prawniczą na rzecz społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka. Został też trzykrotnie wyróżniony w rankingu "Rzeczpospolitej" tytułem najlepszego prawnika w kategorii prawo karne dla biznesu. Był obrońcą i pełnomocnikiem w wielu głośnych sprawach. Bronił m.in. b. posłanki PO Beaty Sawickiej, prawomocnie uniewinnionej z zarzutu korupcji. Był też pełnomocnikiem w sprawach dyscyplinarnych m.in. sędziego Pawła Juszczyszyna i sędziego Waldemara Żurka.

W styczniu br. wybrano również nowego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, został nim mec. Sylwester Redeł. Na nowego szefa ORA w Gdańsku wybrano mec. Bartosza Golejewskiego. Z kolei w końcu marca ma odbyć się też Krajowy Zjazd Adwokatury w Bydgoszczy, podczas którego wyłonione zostaną nowe władze Naczelnej Rady Adwokackiej. W poniedziałek na portalu dziennika "Rzeczpospolita" odbędzie się debata kandydatów na prezesa NRA. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Mikołaj Pietrzak ponownie dziekanem warszawskiej adwokatury

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • MARY MASON 2021-02-02 04:36:42

    Firma pożyczkowa Sky Wealth, udzielamy pożyczek z oprocentowaniem 0f 3%. Dzień dobry, panie / pani. Jesteśmy firmą prywatną i oferujemy pożyczki o niskim oprocentowaniu przy ustalaniu wysokości pożyczki w przedziale od 100 mln do 1000 euro pożyczki na rozwój biznesu: konkurencyjność brzegowa / ekspansja biznesowa. (Numer Whatsapp: +79652625435) Oferujemy różnorodne pożyczki * Pożyczki osobiste (zabezpieczone i niezabezpieczone) * Pożyczki biznesowe (zabezpieczone i niezabezpieczone) * Kredyt konsolidacyjny Brak opłat z góry Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tego ogłoszenia. Aby uzyskać więcej informacji i zapytać, wyślij do nas e-mail już dziś skywealthloanfirm@gmail.com skywealthloanfirm@gmail.com skywealthloanfirm@gmail.com Pani Mary Mason.

  • Claudia Klein 2021-02-01 01:20:41

    Witam i witam w Spotcap Global Loan Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA