×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Michał Wierciński nowym wiceprezesem Polskiej Agencji Kosmicznej

  • Autor: PAP/JP
  • 25 lut 2022 17:32

Dr Michał Wierciński został nowym wiceprezesem Polskiej Agencji Kosmicznej. Będzie odpowiadać za współpracę z przemysłem - poinformowała w piątek Polska Agencja Kosmiczna (POLSA).

Michał Wierciński nowym wiceprezesem Polskiej Agencji Kosmicznej
Michał Wierciński (z prawej) (fot twitter.com/POLSA_GOV_PL)
REKLAMA

Nowy wiceprezes jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Obrony Narodowej. Na stanowisko wiceszefa Polskiej Agencji Kosmicznej został powołany w piątek przez ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka - przekazała POLSA.

Jak poinformowała POLSA, dr Michał Wierciński pracował m.in. w Sztabie Generalnym WP, gdzie uczestniczył w procesie zaangażowania Polski w formowanie grup bojowych UE. Od 2009 r., jako główny specjalista w Ministerstwie Obrony Narodowej, zarządzał międzynarodowymi projektami badawczymi realizowanymi w ramach Europejskiej Agencji Obrony oraz Organizacji NATO ds. Nauki i Technologii. W 2011 r. uczestniczył jako współautor w opracowaniu Strategii działań resortu obrony narodowej w obszarze badań i technologii obronnych.

"Po odejściu z Polskiej Grupy Zbrojeniowej w 2021 r. objął stanowisko pełnomocnika dyrektora Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa ds. technologii rakietowych, skupiając się m.in. na zagadnieniach transferu technologii na potrzeby rozwoju rakiet suborbitalnych we współpracy z Ukrainą" - przekazano.

Od 2021 r. Wierciński jest ekspertem Komisji Europejskiej przy Europejskim Funduszu Obrony w zakresie projektów kosmicznych.

W PAK Wierciński będzie odpowiadać za współpracę z przemysłem.

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) jest agencją wykonawczą Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Jej zadaniem jest wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego poprzez realizację priorytetów Polskiej Strategii Kosmicznej. POLSA współpracuje z międzynarodowymi agencjami oraz administracją państwową w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Michał Wierciński nowym wiceprezesem Polskiej Agencji Kosmicznej
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA