PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Michał Szaniawski prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej

  • Autor: PAP/AT
  • 2 paź 2019 11:16

Michał Szaniawski został powołany na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.


Michał Szaniawski prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej
Michał Szaniawski (fot. polsa.gov.pl)
REKLAMA

Minister Przedsiębiorczości i Technologii - Jadwiga Emilewicz powierzyła 1 października Michałowi Szaniawskiemu funkcję Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej - poinformowała PAK.

- Ostatnie miesiące to szereg zmian w Agencji i jej otoczeniu - nowa ustawa, nowa instytucja nadzorująca, nowy prezes. Agencja potrzebuje teraz przede wszystkim stabilizacji. Najważniejszym wydarzeniem w ostatnim kwartale tego roku będzie Rada Ministerialna ESA (Europejska Agencja Kosmiczna - red.). Chcemy wykorzystać doświadczenia z ubiegłych lat, aby jak najlepiej zadbać o interesy polskiego sektora kosmicznego - powiedział prezes PAK.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak informuje PAK, Michał Szaniawski jest absolwentem Katholieke Universiteit Leuven (Belgia) oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył specjalistyczne kursy na International Space University w Strasburgu oraz Wirtschaftsuniversität w Wiedniu. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego. W ostatnich latach był Wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu oraz doradcą Ministra Przedsiębiorczości i Technologii. W tym czasie odpowiadał m.in. za stworzenie Programu Wsparcia Sektora Technologii Kosmicznych w Polsce oraz za negocjacje w sprawie przystąpienia Polski do Inicjatywy Unii Europejskiej dotyczącej Ram Wsparcia Obserwacji i Śledzenia Obiektów Kosmicznych (EU SST).

Od listopada 2018 r. Michał Szaniawski był członkiem Rady Polskiej Agencji Kosmicznej, a od kwietnia 2019 r. pełnił obowiązki Prezesa Agencji.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Michał Szaniawski prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA