Michał Skowronek dyrektorem ds. rozwoju rynków w MasterCard Europe

6
Michał Skowronek dyrektorem ds. rozwoju rynków w MasterCard Europe Michał Skowronek, nowy dyrektor ds. rozwoju rynku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w MasterCard Europe/ fot. mat.pras.
Michał Skowronek, dotychczasowy dyrektor generalny na Polskę i Kraje Bałkańskie w MasterCard Europe, objął funkcję dyrektora ds. rozwoju rynku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Michał Skowronek dyrektorem ds. rozwoju rynków w MasterCard Europe

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 lut 2015 13:13


Na nowym stanowisku Michał Skowronek będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój sieci akceptacji płatności bezgotówkowych, a także wdrażanie innowacyjnych metod płatniczych na rynkach centralnej i wschodniej Europy. Istotnym obszarem będzie również współpraca z instytucjami administracji publicznej, połączona z budową dedykowanych im rozwiązań płatniczych, a także dywersyfikacja kierunków rozwoju firmy MasterCard.

Ważnym atutem w realizacji nowych zadań jest sukces Michała Skowronka we wprowadzaniu na polski rynek innowacyjnych metod płatności, w tym kart zbliżeniowych, a także rozwój współpracy
z bankami oraz instytucjami sektora publicznego.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie, a także motywacja do dalszej pracy, której celem jest rozwój nowoczesnych form płatności w naszej części Europy – mówi Michał Skowronek, nowy dyrektor ds. rozwoju rynku w regionie CEE.

– Jednym z celów MasterCard jest budowa innowacyjnych rozwiązań ułatwiających obywatelom dostęp do usług finansowych, a także wspierających stabilny wzrost gospodarki. Cieszę się, że będę mógł kierować tym pełnym wyzwań obszarem - dodaje.

Michał Skowronek dołączył do zespołu MasterCard w 2007 roku, z sukcesem pełniąc funkcję szefa sprzedaży. W 2010 roku został dyrektorem generalnym polskiego oddziału firmy, a już po trzech latach powierzone mu zostały obowiązki dyrektora generalnego klastra obejmującego Polskę i kraje bałkańskie. Funkcję tę sprawował do końca 2014 r.

Michał Skowronek ukończył studia na wydziale zarządzania katowickiej Akademii Ekonomicznej. Jest również absolwentem Warsaw Executive MBA, prowadzonej przez warszawską SGH i University of Minnesota. W wolnym czasie uprawia sport: biega, gra w koszykówkę i jeździ na nartach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.