Michał Krupiński prezesem PZU

Zarząd PZU poinformował o powołaniu 19 stycznia 2016 r. nowego zarządu spółki. Funkcję prezesa rada nadzorcza ubezpieczyciela powierzyła Michałowi Krupińskiemu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Michał Krupiński prezesem PZU

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

19 sty 2016 22:01


Jak czytamy w komunikacie spółki, w zarządzie obok Michała Krupińskiego zasiądą również: Roger Hodgkiss, Beata Kozłowska-Chyła, Robert Pietryszyn i Paweł Surówka.

Jednocześnie rezygnację złożyło dwóch dotychczasowych członków zarządu. 19 stycznia z władz ubezpieczyciela odeszli Rafał Grodzicki i Tomasz Tarkowski.

Nowe osoby w zarządzie zostały powołane na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji jest rok 2016.

Tego samego dnia, jak czytamy w komunikacie PZU, rezygnację z pełnienia funkcji członków zarządu złożyli Rafał Grodzicki i Tomasz Tarkowski. Złożone rezygnacje nie zawierały informacji o ich przyczynach.

Michał Krupiński od 2011 roku był prezesem Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Odpowiadał tam za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowania na rynkach prywatnych oraz publicznych. Doradzał w zakresie zarządzania aktywami, polityki inwestycyjnej oraz struktury kapitałowej, między innymi w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym.

Wcześniej w latach 2008 - 2011 związany był z Bankiem Światowym w Waszyngtonie jako alternate executive director - członek rady dyrektorów. Współdecydował o propozycjach pożyczek i gwarancji IBRD, kredytów i gwarancji IDA, IFC, gwarancji inwestycji oraz strategii i politykach Banku Światowego.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Cezar 2016-01-19 23:22:50

Gratulacje, trudna rola, dacie rade