Michał Kończak wiceprezesem ds. ekonomicznych w JSW

W poniedziałek, 26 października rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej powołała Michała Kończaka na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. ekonomicznych od 2 listopada.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Michał Kończak wiceprezesem ds. ekonomicznych w JSW

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

27 paź 2015 7:22


JSW wskazała, że Michał Kończak (absolwent Politechniki Radomskiej) ma ponad 12-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw oraz we współpracy z Instytucjami Rynku Finansowego i firmami konsultingowymi (Deloitte & Touche, Cap Gemini, Ernst & Young). Był także dyrektorem finansowym i zarządzającym w spółce ADD Polska oraz hutach stali na Bałkanach.

Spółka podkreśliła, że Kończak ma doświadczenie w prowadzeniu procesów restrukturyzacji firm w przemyśle hutniczym.

Decyzja rady nadzorczej JSW oznacza zakończenie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. ekonomicznych. 21 października rada nadzorcza spółki zakończyła natomiast postępowanie na stanowisko prezesa JSW bez wyłonienia kandydata.

Na początku września dotychczasowy prezes JSW Edward Szlęk złożył rezygnację z uwagi na stan zdrowia. Kilka dni później rezygnację złożył zastępca prezesa ds. ekonomicznych Robert Kozłowski.

P.o. prezesa

Konkurs na prezesa i wiceprezesa JSW ds. finansowych ogłoszono 21 września (rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami prowadzono 21 października). Wobec wakatów na tych stanowiskach rada nadzorcza zapewniła ciągłość działania zarządu poprzez oddelegowanie do pełnienia funkcji prezesa, będącego członkiem rady wskazanym przez Ministerstwo Skarbu Państwa, Józefa Myrczka. W zarządzie pozostaje też trzech członków: ds. górniczych, pracowniczych oraz strategii.

W połowie października spółka informowała, że w konkursie na stanowisko prezesa zgłosiła się jedna osoba. Na stanowisko wiceprezesa ds. ekonomicznych wpłynęło 10 zgłoszeń, ale dwa odrzucono ze względów formalnych.

JSW od ubiegłego roku dotyka trudna sytuacja sektora węgla kamiennego. Na początku 2015 r. wprowadzono program restrukturyzacji grupy JSW, w którym znalazły się m.in. inicjatywy związane z podniesieniem efektywności. Trudną sytuację pogorszyło na początku września 2015 r. żądanie ING Banku Śląskiego wcześniejszego wykupu posiadanych obligacji o łącznej wartości 26,3 mln zł i 12,95 mln USD.

25 września spółka poinformowała o umowie o dalszej współpracy z obligatariuszami, którzy zobowiązali się do powstrzymania od żądania wcześniejszego wykupu obligacji oraz do "prowadzenia w dobrej wierze rozmów z JSW w celu uzgodnienia i podpisania do 15 października 2015 r. listy najistotniejszych zasad i warunków przeprowadzenia restrukturyzacji zadłużenia finansowego JSW oraz spółek z grupy kapitałowej JSW".

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.