PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Michał Jarczyński prezesem Radpolu

Michał Jarczyński został powołany na stanowisko prezesa Radpolu.

Michał Jarczyński prezesem Radpolu
Michał Jarczyński (fot.PTWP)
REKLAMA

Rada Nadzorcza Radpolu podjęła uchwałę w sprawie powołania Michała Jarczyńskiego w skład zarządu spółki powierzając mu funkcję prezesa zarządu z dniem 1 czerwca 2017 roku. Michał Jarczyński w latach 2013-2016 był prezesem spółki Enea Operator.

Obecnie pełniącym obowiązki prezesa spółki jest Anna Kułach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Michał Jarczyński ukończył studia na Politechnice Poznańskiej oraz studia podyplomowe z finansów na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Laureat nagrody Ministra Przemysłu w konkursie "Najciekawsze inicjatywy rozwoju przedsiębiorstw" w 1993 roku.

W latach 1995-1996 był senior trainerem w Price Waterhouse International Privatisation Group.

W latach 1998-2009 zatrudniony w Arctic Paper Kostrzyn, początkowo jako dyrektor finansowy, a od 2002 r. jako prezes zarządu. Od 2009 do 2013 roku na stanowisku CEO międzynarodowej grupy kapitałowej Arctic Paper.

W latach 2005-2006 nadzorował budowę bloku parowo-gazowego w Kostrzynie nad Odrą. W ramach grupy kapitałowej Arctic Paper nadzorował cztery elektrociepłownie: blok parowo-gazowy w Polsce, elektrownię wodną w Szwecji, elektrociepłownię biomasową w Szwecji oraz elektrociepłownię opartą na węglu kamiennym w Niemczech.

W latach 2013-2016 był prezesem zarządu Enea Operator, a także członkiem zarządu PTPIREE.

Od 2014 roku członek zarządu Lubuskiego Towarzystwa na Rzecz Rozwoju Energetyki.

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Kluczowymi odbiorcami produktów grupy są takie sektory jak energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, kolejnictwo czy motoryzacja.

Ostatnie lata dla Radpolu są dość trudne. W 2016 r. przychody spółki ze sprzedaży wyniosły 142,3 mln zł - to spadek w porównaniu z rokiem 2015, kiedy przychody wyniosły 191,0 mln zł. W 2016 grupa zanotowała stratę netto w wys. 8,4 mln zł. W roku 2015 również była strata netto, lecz w wys. 10,2 mln zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Michał Jarczyński prezesem Radpolu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA