Michał Hucał rezygnuje z funkcji wiceprezesa Alior Banku

Alior Bank informuje, że Michał Hucał złożył rezygnację z funkcji członka zarządu i wiceprezesa. Jednocześnie 14 października br. rada nadzorcza powołała do zarządu Alior Banku Małgorzatę Bartler oraz Barbarę Smalską.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Michał Hucał rezygnuje z funkcji wiceprezesa Alior Banku

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

14 paź 2015 21:23


Michał Hucał zdecydował się zrezygnować z zajmowanego od lutego 2013 r. stanowiska członka i wiceprezesa Alior Banku ze względu na plany dalszego rozwoju kariery zawodowej w ramach międzynarodowej korporacji.

Hucał był od samego początku zaangażowany w tworzenie i rozwój Alior Banku. Odegrał wiodącą rolę w opracowaniu i wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań dla klientów indywidualnych oraz biznesowych, które zapewniły Alior Bankowi najwyższy wzrost liczby klientów na polskim rynku bankowym. Do 31 grudnia 2015 r. Hucał będzie pełnił funkcję doradcy zarządu banku.

- Pragnę podziękować Michałowi Hucałowi za wieloletnie zaangażowanie oraz ogromny wkład w budowę i osiągnięcie znaczącej pozycji rynkowej Alior Banku, za skuteczne stworzenie pionu rozwoju oraz powodzenie kluczowych projektów, w szczególności rozwój współpracy z T-Mobile – powiedział Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku.

Jednocześnie 14 października br. rada nadzorcza powierzyła funkcje wiceprezesów zarządu banku Małgorzacie Bartler oraz Barbarze Smalskiej. Pani Małgorzata Bartler będzie odpowiedzialna za rozwój strategii zarządzania zasobami ludzkimi sprawując nadzór nad pionem HR. Barbara Smalska będzie zarządzać pionem technologii i rozwoju. Dzięki nowym nominacjom skład zarząd Banku został wzbogacony o uznane menedżerki i jest jednym z niewielu organów zarządzających instytucjami finansowymi, w którym przeważają kobiety.

- W ciągu minionego roku Małgorzata Bartler odegrała wiodącą rolę w rozwijaniu strategicznych rozwiązań zarządzania zasobami ludzkimi oraz w procesie integracji pracowników Meritum Banku i Alior Banku. Wierzę, że dzięki 20-letniemu doświadczeniu Małgorzaty Bartler zdobytemu w wielu branżach, w tym telekomunikacyjnej, jej pomysłom oraz zaangażowaniu Alior Bank pozostanie uznanym na rynku pracodawcą, a jednocześnie zespołem, który dzięki swojej motywacji i umiejętnościom zapewni najwyższą jakość obsługi klientom Banku - powiedział Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku.

- Jestem przekonany, że dotychczasowe sukcesy oraz wieloletnie doświadczenie Barbary Smalskiej w rozwoju i wdrażaniu strategii biznesowych, w zarządzaniu ofertami produktowymi w sektorze ubezpieczeniowym oraz w konsultingu przy realizacji licznych projektów w bankowości i telekomunikacji przyczynią się do dynamicznego rozwoju działalności Alior Banku. Ponadto liczę, że Smalska ze względu na swoje doświadczenie zawodowe będzie skutecznie wspierała Alior Bank w rozwoju współpracy z PZU - dodał prezes.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.