Michał Gajewski prezesem Banku Zachodniego WBK

Michał Gajewski został prezesem Banku Zachodniego WBK. Zastąpił na tym stanowisku Mateusza Morawieckiego, który w listopadzie 2015 r. objął funkcję wicepremiera w rządzie Beaty Szydło.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Michał Gajewski prezesem Banku Zachodniego WBK

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

16 maj 2016 21:44


Michał Gajewski jest z wykształcenia prawnikiem, absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dodatkowo studiował na Northwestern University w Chicago oraz London Business School.

Czytaj też: Ile zarobił Mateusz Morawiecki w Banku Zachodnim WBK?

Od 1992 związany z sektorem bankowym. Na początku swojej kariery w latach 1992-2008 Gajewski zawodowo związany był z grupą kapitałową WBK, a następnie BZ WBK, zajmując szereg funkcji począwszy od pracy w oddziale banku poprzez funkcje zarządcze średniego i wyższego szczebla, aż do pozycji członka zarządu BZ WBK, odpowiedzialnego za obszar bankowości detalicznej.

W latach 2008-2011 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu w Banku BGŻ, gdzie był odpowiedzialny za obszar biznesu detalicznego i bankowość dla małych firm (SME).

W 2012 r. rozpoczął pracę w Banku Millenium, początkowo w latach 2012-2015 był dyrektorem makroregionalnym w pionie bankowości detalicznej, następnie w roku 2015 został powołany na funkcję członka zarządu ds. detalu.

Stanowisko szefa Banku Zachodniego WBK, Gajewski obejmie po zgodzie Komisji Nadzoru Finansowego

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.