Menadżerowie i dyrektor James Kehoe opuszczą Kraft po połączeniu z Heinzem

Wielu menedżerów wysokiego szczebla w spółce Kraft, włącznie z dyrektorem finansowym Jamesem Kehoe'em, opuści firmę, gdy tylko połączy się ona z koncernem H.J. Heinz - donosi "Chicago Tribune".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Menadżerowie i dyrektor James Kehoe opuszczą Kraft po połączeniu z Heinzem

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

30 cze 2015 14:16


W nowej spółce o nazwie Kraft Heinz Company stanowisko dyrektora generalnego obejmie Bernardo Hees, piastujący obecnie identyczną funkcję w Heinzie. Również dyrektor finansowy ketchupowego giganta, Paulo Basilio, pozostanie na swoim stanowisku po połączeniu dwóch spółek. Jego odpowiednik po stronie Krafta, James Kehoe, pożegna się ze strukturami koncernu w momencie zatwierdzenia fuzji lub w ciągu kolejnych 30 dni.

Prezesem Kraft Heinz Company mianowany będzie Alex Behring, obecnie prezes Heinza. John Cahill, aktualny prezes Krafta, w nowej spółce obejmie stanowisko wiceprezesa.

Nowym prezesem dywizji europejskiej Kraft Heinz zostanie Matt Hill, który od czerwca 2013 r. jest szefem Heinz Europe.

Przypomnijmy, Heinz ogłosił plany połączenia z Kraftem w marcu 2015 r. Akcjonariusze Krafta w najbliższą środę, 1 lipca 2015 r., zagłosują nad propozycją fuzji. Kraft Heinz Company - jeśli dojdzie do jego powstania - będzie trzecią co do wielkości firmą z branży żywności i napojów w Ameryce Północnej, a piątą na świecie. Przychody grupy wyniosą ok. 28 mld dolarów.

Sama spółka H.J. Heinz przejęta została dwa lata temu przez brazylijską grupę kapitałową 3G Capital wraz z koncernem Berkshire Hathaway kontrolowanym przez znanego amerykańskiego miliardera Warrena Buffetta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.