Mauricio Patiño Aranda nowym wiceprezesem ds. finansów Kompanii Piwowarskiej

Z początkiem marca 2014 r. funkcję wiceprezesa ds. finansów w Kompanii Piwowarskiej objął Mauricio Patiño Aranda. Zastąpił na tym stanowisku Jana Faryaszewskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mauricio Patiño Aranda nowym wiceprezesem ds. finansów Kompanii Piwowarskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 mar 2014 12:18


Nowy wiceprezes KP jest Kolumbijczykiem, jednak do Polski przybył z Ekwadoru. Już od wielu lat związany jest z grupą SABMiller. Od 2009 r. pełnił funkcję wiceprezesa ds. finansów i członka zarządu w Cervecería Nacional, ekwadorskiej spółce należącej do grupy.

Między innymi kierował obszarem komercyjnym i zmianą nastawienia z modelu wolumenowego, skupionego na pojedynczych SKU, do podejścia portfelowego, skoncentrowanego na zarządzaniu przychodami, oraz był odpowiedzialny za opracowanie właściwych narzędzi finansowych do poprawiania efektywności marketingowej. Udało mu się zapewnić firmie stały dwucyfrowy wzrost wskaźnika MEBITA pomimo spadku wolumenu spowodowanego warunkami sprzedażowo-rynkowymi.

Wcześniej, w latach 1987-2009, pracował w innej spółce zależnej SABMiller - Bavaria w Kolumbii - gdzie zajmował kolejno stanowiska analityka finansowego, managera ds. budżetowania, dyrektora ds. rozliczeń z odbiorcami, dyrektora ds. kontroli finansowej i wreszcie dyrektora ds. planowania finansowego i analiz.

Mauricio Patiño Aranda jest z wykształcenia finansistą (studia magisterskie na Universidad EAFIT w Bogocie); dodatkowo studiował projektowanie systemów na Politécnico Gran Colombiano oraz ukończył studia MBA Universidad de Los Andes w Bogocie. Ma żonę Gladys oraz dwoje dzieci, Carolinę i Juana Diego. Jego pasją jest golf i piłka nożna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.