Matthias Mueller szefem rady nadzorczej Audi

Matthias Mueller został mianowany na szefa rady nadzorczej spółki Audi, która wchodzi w skład koncernu Volkswagen.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Matthias Mueller szefem rady nadzorczej Audi

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

4 gru 2015 7:15


Jak głosi komunikat wydany przez Audi, Mueller, mianowany pod koniec września na prezesa grupy 12 marek należących do Volkswagena, wszedł do rady nadzorczej Audi AG i objął jej przewodnictwo ze skutkiem natychmiastowym.

Mueller, który stanął na czele Volkswagena po ujawnieniu skandalu wokół manipulacji testami spalin w autach tego koncernu, jest więc także i na tym stanowisku następcą Martina Winterkorna, który złożył dymisję w połowie listopada, kilka tygodni po zrzeczeniu się stanowiska prezesa koncernu.

Skandal ze zmanipulowanym oprogramowaniem wybuchł we wrześniu. W USA tamtejsza federalna Agencja Ochrony Środowiska (EPA) ustaliła, że oprogramowanie zainstalowane w ponad 480 tys. pojazdów Volkswagena z silnikiem dieslowskim uaktywnia system ograniczania emisji spalin (przestawianie silnika na szczególnie oszczędny tryb pracy) tylko na czas oficjalnych pomiarów testowych.

Oznacza to, że w normalnych warunkach pojazdy Volkswagena z silnikami dieslowskimi mają lepsze osiągi, ale zanieczyszczają powietrze o wiele bardziej niż to dopuszczają przepisy w USA.

Nieco później okazało się, że problem dotyczy też samochodów Volkswagena sprzedawanych w Europie. Volkswagen ogłosił, że wezwie do modyfikacji ok. 8,5 mln aut w UE, w tym 2,4 mln w Niemczech. Matthias Mueller ocenia, że naprawienie szkód wynikłych ze skandalu zajmie firmie 2-3 lata. Akcja usuwanie nieprawidłowości rozpocznie się w styczniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.