×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mateusz Zwoliński w zarządzie Orlen Upstream z grupy PKN Orlen

  • Autor: PAP/JS
  • 20 lis 2017 17:52

Rada nadzorcza Orlen Upstream z grupy PKN Orlen powołała na członka zarządu tej spółki Mateusza Zwolińskiego. Rada przyjęła jednocześnie rezygnację Piotra Kearneya z funkcji wiceprezesa zarządu ds. finansów – poinformował Orlen Upstream.

Mateusz Zwoliński w zarządzie Orlen Upstream z grupy PKN Orlen
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak wyjaśniła spółka, Zwoliński od 18 listopada odpowiada tam za obszar finansów i strategii, pełniąc funkcję chief financial officer.

Mateusz Zwoliński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończył stosunki międzynarodowe ekonomiczne ze specjalizacją w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Studiował w Jönköping International Business School (Szwecja). Ukończył też kursy zarządzania i strategii na MIT Sloan School of Management w Cambridge oraz Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii (USA). Posiada uprawnienia biegłego rewidenta i jest członkiem Association of Chartered Certified Accountants.

Orlen Upstream poinformował, że Zwoliński rozpoczął karierę zawodową w Deloitte w dziale audytu, gdzie pracował m.in. dla sektora naftowo-gazowniczego, a następnie był związany z PwC, w którym zajmował się doradztwem transakcyjnym.

Zwoliński do Orlen Upstream trafił w 2010 r. Od 2015 r., jako dyrektor kierował tam pionem strategii i zarządzania projektami. W tym czasie był odpowiedzialny za przygotowywanie i realizację strategii dla segmentu wydobywczego w grupie Orlen.

"Brał udział w czterech akwizycjach spółek naftowych: TriOil Resources, Birchill Exploration, Kicking Horse Energy oraz FX Energy. Ponadto koordynował integrację nabytych aktywów i rozwój działalności biznesowej w Kanadzie, za pośrednictwem spółki Orlen Upstream Canada" - podał Orlen Upstream, opisując aktywność zawodową Zwolińskiego w spółce zależnej płockiego koncernu.

Spółka przypomniała, iż w ramach pełnionych obowiązków jest członkiem board of directors w Frontier Exploration, amerykańskiej firmie należącej do nabytej przez PKN Orlen w grudniu 2015 r. grupy FX Energy.

Po obecnych zmianach, zarząd Orlen Upstream jest dwuosobowy. Prezesem spółki jest Janusz Radomski, który objął to stanowisko w czerwcu tego roku - w zarządzie zasiada od stycznia. W latach 1997-2007 był on związany z ówczesnym Ministerstwem Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał m.in. za nadzór korporacyjny nad spółkami z sektora naftowego i gazowniczego, jak PKN Orlen, Lotos, PGNiG czy Gaz System.

Utworzony w 2006 r. Orlen Upstream to spółka zależna PKN Orlen do poszukiwań i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, w tym ze złóż niekonwencjonalnych. Oprócz projektów realizowanych w Polsce, spółka działa także w Kanadzie, gdzie uzyskała dostęp do złóż ropy i gazu w 2013 r., wraz z nabyciem tamtejszego podmiotu wydobywczego TriOil Resources, który od 2015 r. funkcjonuje jako Orlen Upstream Canada.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mateusz Zwoliński w zarządzie Orlen Upstream z grupy PKN Orlen

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA