Mateusz Morawiecki złożył rezygnację z funkcji prezesa Banku Zachodniego WBK

Powodem rezygnacji jest kandydatura Mateusza Morawieckiego na stanowisko wicepremiera oraz ministra rozwoju w rządzie Beaty Szydło. Prezesem Banku Zachodniego WBK był od maja 2007 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mateusz Morawiecki złożył rezygnację z funkcji prezesa Banku Zachodniego WBK

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Wnp.pl

wnp.pl

9 lis 2015 17:59


Jak podał PAP do dnia powołania nowego prezesa, funkcję tę będzie sprawował Gerry Byrne, dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej BZ WBK.

W poniedziałek (9 listopada) kandydatka na premiera Beata Szydło poinformowała, że Mateusz Morawiecki jest kandydatem na wicepremiera i szefa resortu rozwoju w jej rządzie.

Mateusz Morawiecki jest związany z grupą Banku Zachodniego WBK (wcześniej z Bankiem Zachodnim) od 1998 roku. Początkowo był doradcą prezesa Banku Zachodniego do spraw trade finance i kontaktów międzynarodowych, następnie dyrektorem banku, a po połączeniu Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego został w 2001 roku członkiem zarządu Banku Zachodniego WBK.

Mateusz Morawiecki jest absolwentem historii na Uniwersytecie Wrocławski, studiów Business Administration na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University oraz magisterskich studiów MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Odbył także podyplomowe studia z zakresu prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie w Hamburgu, ukończył studia z zakresu prawa międzynarodowego, prawa europejskiego, integracji gospodarczej i walutowej (Master of Advanced European Studies) na Uniwersytecie w Bazylei.

Mateusz Morawiecki jest także absolwentem Advanced Executive Program w Kellog School of Management Uniwersytetu Northwestern, Evanston w Stanach Zjednoczonych. W 1998 był zastępcą dyrektora departamentu negocjacji akcesyjnych w Komitecie Integracji Europejskiej.

Morawiecki jest współautorem podręcznika dla studentów "Prawo europejskie". Od 2008 pełni funkcję konsula honorowego Republiki Irlandii w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.