Marzena Piszczek nie jest wiceprezesem w PGE EJ1

Marzena Piszczek zrezygnowała z funkcji wiceprezesa powołanej do budowy i eksploatacji elektrowni jądrowej spółki PGE EJ1. W zarządzie zostali Jacek Cichosz i Angelina Sarota.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marzena Piszczek nie jest wiceprezesem w PGE EJ1

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 paź 2014 12:12


Na początku października UOKiK zgodził się, by po 10 proc. udziałów w PGE EJ1 - spółce-córce Polskiej Grupy Energetycznej - objęły Enea, Tauron i KGHM.

Czytaj też: Elektrownia jądrowa da pracę tysiącom Polaków

Umowę w tej sprawie spółki podpisały we wrześniu w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy, formalne przeniesienie udziałów ma nastąpić wkrótce, ponieważ potrzebna była jeszcze zgoda urzędu antymonopolowego. Przy tej okazji wspominano o możliwych zmianach w kierownictwie PGE EJ1, tak by uwzględnić zmianę struktury właścicielskiej.

W zarządzie PGE EJ1 - po rezygnacji Marzeny Piszczek - zasiadają prezes Jacek Cichosz i wiceprezes Angelina Sarota. Spółka ta odpowiada nie tylko za przygotowania do budowy elektrowni. Po uruchomieniu siłowni będzie jej operatorem, czyli odpowiadać będzie za bezpieczną i efektywną eksploatację.

Marzena Piszczek była przewodniczącą rad nadzorczych: PKO BP, Azoty Tarnów i PZU. W latach 2004 – 2006 pełniła funkcję prezesa zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA. Pełniła także funkcję dyrektora delegatury ministra Skarbu Państwa w Krakowie.

Czytaj też: Polacy mają budować elektrownię jądrową. Może zabraknąć specjalistów

Zgodnie z deklaracjami prezesa Cichosza w 2014 r. spółka planuje zakończyć wszystkie prace przygotowawcze i na początku 2015 r. uruchomić postępowanie zintegrowane - rodzaj złożonego przetargu. W jego wyniku wyłonione zostanie konsorcjum firm, które będzie odpowiedzialne m.in. za wybór technologii, budowę, uruchomienie i finansowanie budowy elektrowni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.