PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Marta Titaniec na czele Fundacji Świętego Józefa

  • Autor: PAP/KDS
  • 11 paź 2019 11:15

Powołaną przez KEP Fundacją Świętego Józefa pokieruje Marta Titaniec.

Marta Titaniec na czele Fundacji Świętego Józefa
Marta Titaniec o nominacji dowiedziała się będąc w Donbasie. Fot. Facebook/Marta Titaniec
REKLAMA

O nominacji Marta Titaniec dowiedziała się w Donbasie, gdzie pracuje w ramach projektu pomocy osobom starszym na linii frontu. - Cieszę się, choć to duże wyzwanie z wielu względów. Zgodziłam się ze względu na osoby zranione przez ludzi Kościoła, którego - mimo że nie jest to obecnie łatwe - czuję się częścią. Chcę być ich głosem. Wielką siłą jest dla mnie zaufanie mojego środowiska. O moich konkretnych zadaniach powiem po powrocie do Polski i spotkaniu z księdzem prymasem i współpracownikami - powiedziała Titaniec.

We wrześniu bieżącego roku Marta Titaniec była w Aleppo w Syrii, gdzie Klub Inteligencji Katolickiej przygotowuje kolejny projekt pomocy mieszkańcom miasta. Będzie on dotyczył uruchomienia własnej działalności, by mieszkańcy sami mogli zarabiać na życie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Titaniec studiowała romanistykę w Zielonej Górze i politologię w Warszawie. Jest członkinią Zarządu Warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, gdzie kieruje projektami pomocy humanitarnej. Pomocą humanitarną zajmuje się od 10 lat, jest prezeską Fundacji Most Solidarności.

W latach 2010-2018 była kierowniczką działu projektów zagranicznych w Caritasie Polska. Wraz z ks. Marianem Suboczem jest współautorką realizowanego do dziś największego polskiego programu dla syryjskich rodzin "Rodzina Rodzinie".

Zrealizowała ponad 40 dużych projektów humanitarnych i rozwojowych finansowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i projektów crowdfundingowych na Bliskim Wschodzie, Ukrainie, Białorusi, w Azji Południowej i w Afryce. Od 2012 r. prowadziła i wizytowała liczne projekty pomocy na rzecz uchodźców i ofiar wojny syryjskiej i irackiej, w tym w Jordanii, Libanie, Iraku i w Syrii. Przygotowywała programy pomocy na Haiti, Sri Lance, Nepalu i w wielu krajach afrykańskich.

Była przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego X i XI Zjazdu Gnieźnieńskiego i jest wiceprezesem Fundacji Św. Wojciecha-Adalberta w Gnieźnie. Prymas Wojciech Polak w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że zwłaszcza przy okazji tej działalności Marty Titaniec miał możliwość osobiście przekonać się o jej kompetencjach i profesjonalizmie.

Od 2000 r. jest sekretarzem generalnym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Jest również członkinią Zespołu Laboratorium "Więzi" i autorką kwartalnika "Więź", a także członkinią Rady Programowej Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego.

Jest współinicjatorką projektu "Zranieni w Kościele", w którym udziela się również jako asystentka dyżuru, spotykając się osobiście z pokrzywdzonymi. We wtorki od 19.00 do 22.00 pod nr. tel. 0-800-280-900 osoby, które były wykorzystywane seksualnie, mogą uzyskać profesjonalną pomoc (więcej informacji na stronie zranieni.info)

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Marta Titaniec na czele Fundacji Świętego Józefa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA