PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Mark Loughran nowym dyrektorem Microsoftu w Polsce

• Mark Loughran od 1 kwietnia 2017 roku będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego Microsoft w Polsce.
• Tym samy zastąpi Ronalda Binkofskiego, który piastował to stanowisko przez ostatnie 4,5 roku i obejmie nową rolę dyrektora generalnego odpowiedzialnego za 9 rynków Azji Środkowej, z centralą w Kazachstanie.

Mark Loughran nowym dyrektorem Microsoftu w Polsce
Adobe Stock
REKLAMA

- Ostatnie 4,5 roku w roli dyrektora generalnego Microsoft w Polsce było niezwykłą kontynuacją mojej długoletniej drogi zawodowej w branży IT. Miałem zaszczyt pracować ze znakomitym zespołem, który nie tylko ponadprzeciętnie wykonywał swoją pracę i świadczył wsparcie dla klientów i partnerów w Polsce, ale był także ważną częścią zmian w branży IT. Zabieram z sobą cenne doświadczenia i wnioski, które posłużą mi w nowej roli. Jestem przekonany, że nowe kierownictwo będzie w dalszym ciągu umacniać zobowiązanie Microsoft do wspierania polskiego społeczeństwa i gospodarki - komentuje Ronald Binkofski.

Mark Loughran, zanim 1 kwietnia obejmie nową pozycję, przez ostatnie 3,5 roku był dyrektorem generalnym dywizji Consumer & Devices Sales w Microsoft w Wielkiej Brytanii. W tym czasie wraz z zespołem osiągnął znakomite wyniki w zakresie konsumenckich produktów i rozwiązań oferowanych przez Microsoft.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jego kariera zawodowa na przestrzeni lat obejmuje szereg branż i rynków, początkowo w sektorze ochrony zdrowia (Healthcare) i sprzedaży do sektora publicznego. 14 lat związany był z GlaxoSmithKline. 6 lat zarządzał biznesem firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, z czego 4 lata, pracując i mieszkając w Polsce jako dyrektor generalny i prezes GSK Polska. W tym czasie z sukcesem przeprowadził fuzję Polfy Poznań z międzynarodowym biznesem GSK. Mark Loughran zasiadał również w zarządzie Konfederacji Pracodawców Polskich (obecnie Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej), najstarszej i największej organizacji zrzeszającej pracodawców w Polsce.

Mark Loughran pełnił także rolę dyrektora sprzedaży, a następnie dyrektora generalnego w Nokia w Wielkiej Brytanii i Irlandii, kiedy to wprowadził pierwszy smartfon na rynek brytyjski. Później związany był z PACE (obecnie Arris), dostawcą technologii telewizyjnej i szerokopasmowej, gdzie przewodził zespołom inżynierów odpowiedzialnych za hardware i software oraz zespołom sprzedażowym, odpowiedzialnym za sprzedaż usług i platformy cyfrowej do największych na świecie firm Telco i oferujących usługi płatnej telewizji.

- Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Polski. To wyjątkowa okazja do połączenia wiedzy, jaką zdobywałem w różnych branżach, kanałach sprzedaży i na różnych rynkach geograficznych z moim doświadczeniem zdobytym w Polsce, żeby w efekcie przyczynić się do rozwoju rynku i lokalnej gospodarki. Polska posiada nadzwyczajny talent i ludzki potencjał - jestem przekonany, że dzięki możliwościom, jakie niesie nasza technologia możemy pomóc klientom i partnerom w ich transformacji i osiąganiu sukcesów w erze cyfrowej. Cieszę się na bliską współpracę z zespołem, żeby wspólnie sprostać naszej misji, jaką jest sprawianie, by dzięki technologii każda osoba i organizacja w Polsce osiągała więcej - mówi Mark Loughran.

Mark Loughran posiada dyplom magistra oraz tytuł doktora Uniwersytetu Cambridge.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mark Loughran nowym dyrektorem Microsoftu w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA