PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Mariusz Zawisza wiceprezesem zarządu Remaku

Mariusz Zawisza, były prezes gazowego potentata PGNiG, został wiceprezesem giełdowego Przedsiębiorstwa Modernizacji Urządzeń Energetycznych Remak.

Mariusz Zawisza wiceprezesem zarządu Remaku
Mariusza Zawisza jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (fot. archiwum)
REKLAMA

O nominacji spółka poinformowała w poniedziałek (27 lutego). W ten sam dzień z pracy w zarządzie zrezygnowała, z przyczyn osobistych, członek zarządu Gabriela Cebula.

O Zawiszy stało się głośno po tym, jak w styczniu 2014 roku został prezesem PGNiG. Pełnił tę funkcję do końca 2015 roku. Jednak wcześniej był związany z branżą energetyczną. Pełnił funkcje kierownicze w Zakładach Remontowych Energetyki Lublin S.A, i w notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych Lubelskich Zakładach Przemysłu Skórzanego Protektor.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W okresie 2001-2004 był dyrektorem finansowym i członkiem zarządu w giełdowej spółce Instal Lublin. W latach 2004 – 2006 był członkiem zarządu MPWiK w Warszawie odpowiedzialnym za sprawy ekonomiczno-finansowe. Następnie - w latach 2006-2007 – był członkiem zarządu, dyrektorem ds. Ekonomii i Finansów oraz prezesem zarządu Lubelskich Zakładów Energetycznych Lubzel.

Od lipca 2007 r. do sierpnia 2010 r. pełnił funkcję prezesa zarządu PGE Dystrybucja Lubzel spółka, a następnie do końca grudnia 2013 r. był prezesem zarządu PGE Dystrybucja – największego operatora systemu dystrybucyjnego w Polsce.

Mariusza Zawisza jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 r. uzyskał tytuł Master of Business Administration na University of Central Lancashire. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Rachunkowości Zarządczej i Kontrolingu oraz studia podyplomowe na kierunku Międzynarodowych Standardów Rachunkowości w WSPiZ im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mariusz Zawisza wiceprezesem zarządu Remaku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA